Vinou slabšího startu do ligy Hanáci už stěží obhájí fantastické čtvrté místo z minulého ročníku.

Byť sezona bude kvůli novému systému s nadstavbou ještě dlouhá a ve hře je spousta bodů, daleko realističtější je spíš směřování myšlenek k posunu do prostřední skupiny o 7.–10. místo než k reálnému boji o poháry.

Právě tuto šanci ale poskytuje MOL Cup.

Nabízí se paralela s rokem 2012, kdy Hanáci vybojovali první velkou trofej v historii klubu.

Tehdy také Sigma uvízla ve druhé polovině tabulky (kvůli bodovému odpočtu), ale v poháru si dokonale spravila chuť a po památném vítězství v Plzni nad Spartou odstartovaly velkolepé oslavy.

I v této sezoně vede pro Sigmu daleko snazší cesta do Evropy, kterou si vyzkoušela letos v létě, přes pohár.

Konkrétně už „jen“ přes čtyři úspěšné zápasy, z nichž ten první proti Zlínu hostí Andrův stadion už dnes.

„Víme, že pohárové zápasy nejsou tak sledované, ale budeme rádi za každý hlas, který nás přijde podpořit. Přál bych si, aby na stadionu byla aspoň taková atmosféra jako v zápase dorostenecké Ligy mistrů,“ prozradil trenér Václav Jílek.

Jak už bylo zmíněno, Hanákům se vstup do ligové soutěže nepovedl a patří jim v tabulce až dvanáctá příčka. To Zlín je po první polovině základní části FORTUNA:LIGY šestý.

Také do osmifinále poháru prošel snadno přes Kroměříž (5:0) a Slavičín (9:3). Hanáci vyřadili v minulém kole Třinec 7:0.

„Dali jsme si za cíl postup. Respektujeme sílu soupeře. V dosavadním průběhu sezony ukázal kvalitu a právem mu patří přední příčky. Potvrdila to i nedávná utkání v lize. Věřím, že tentokrát ale předvedeme lepší výkon a budeme schopní soupeře přehrát,“ doplnil kouč Sigmy.

Odhadovat pohárovou sestavu je obvykle věštěním z křišťálové koule. Jisté je, že trenér Jílek nebude mít k dispozici Pilaře. Další absence se na středečním tréninku nekonaly.

Utkání začne v 17 hodin.