Hosté z Mladé Boleslavi vyhráli na Andrově stadionu 4:0 a oplatili Hanákům stejný letní výprask z první ho utkání.

V zápase, který po sedmi letech řídila jako hlavní rozhodčí žena, Jana Adámková, se hattrickem blýskl nejlepší ligový kanonýr Nikolaj Komličenko, který už má na kontě 15 gólů.

Sigmě chyběli v zápase vykartovaní Vepřek s Houskou a také na poslední chvíli zraněný Falta, přesto začala nadějně. Střelu Dvořáka vyrážel s obtížemi nad břevno brankář Šeda. Jenže ve 12. minutě zmrazil domácí rozehraný roh, centr Přikryla a gólová hlavička Takácse.

S domácím týmem to zatřáslo a dlouho se nemohl dostat do tempa. Nadějně rozjeté akce končily v nepřesnostech. Až ve 26. minutě pálil po zemi znovu Dvořák, ale vedle.

Další střelecký pokus si o chvíli později připsal Plšek po Dvořákově sklepnutí a nápor Hanáků pomalu narůstal. Nešpor tečoval po nabídce Zahradníčka a Šeda jen tak tak vytáhl balon na roh.

Jen o pár vteřin později poslal další nebezpečný centr do vápna Lalkovič a sudí Adámková za stažení Dvořáka nařídila penaltu.

Jindy spolehlivý exekutor Jakub Plšek ji ale kopnul špatně a udělal hrdinu okamžiku z brankáře Šedy, který jeho ránu po své pravé ruce vyrazil.

Plšek nehrál šťastný zápas. Na konci první půle se k němu odrazil po závaru míč, ale nejlepší olomoucký střelec z minulé sezony ve snaze o co největší ránu vůbec netrefil míč.

Do druhé půle trenér Jílek poslal místo neviditelného Texla útočníka Yunise a ještě více posílil ofenzivu. Dvořák se šikovně otočkou protáhl do vápna, ale jeho rána skončila jen v Šedových rukavicích.

Na druhé straně záhy přišel další tvrdý úder. Komličenko hlavou zpracoval těžký centr a pak překvapil brankáře Buchtu střelou přes hlavu.

Sigma šla do maximálního rizika. Obránce Štěrbu vystřídal další ofenzivní hráč Pilař. Na hřišti už v modrém zůstali jen dva beci.

Hrálo se pak sice především na polovině Boleslavi, jenže tlak Sigmy byl jen platonický bez velkých šancí. Leccos dokumentovala situace, když se po centru do vápna vrhli Yunis i Dvořák a nakonec se díky tomu ubránili sami.

V závěru pak Hanáci museli vypít až do dna kalich hořkosti a postaral se o to bomber Komličenko, který si zapsal hattrick. Nejdřív zužitkoval efektně patou centr ze standardky a pak po pěkné kombinaci s Přikrylem zavěsil už 15. gól v této sezoně.

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Branky: 12. Takács, 54., 81. a 86. Komličenko. Rozhodčí: Adámková – Paták, Antoníček.
ŽK: Nešpor, Dvořák – Mareš, Džafič, Komličenko. Diváků: 3079
Sigma: Buchta – Sladký, Jemelka, Štěrba (54. Pilař) – Zahradníček (82. Manzia), Plšek, Kalvach, Texl (46. Yunis), Lalkovič – Dvořák, Nešpor. Trenér: Václav Jílek.
Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka, Mareš – Ladra (90. Valenta), Hubínek, Džafič (75. Matějovský), Takács, Přikryl – Komličenko (86. Křapka). Trenér: Jozef Weber.