Oproti poslednímu zápasu se Slováckem chyběl trenérovi Václavu Jílkovi ještě navrch kapitán Vepřek a útočník Nešpor.

S nadsázkou řečeno hrál každý, kdo měl ruce a nohy. Na pravý kraj obrany se postavil Juraj Chvátal a Do útoku Jakub Yunis.

Zatímco olomoucký forvard byl na hrotu cítit, Chvátalovi se hlavně úvod zápasu nepovedl a Baník se díky tomu dostal do tlaku. Za 10 minut kopal čtyři rohy a Hanáci měli co dělat, aby to ustáli.

Podařilo se a po patnácti minutách Sigma zahrozila. Yunisova i Pilařova střela ale byla zablokována.

Pak po sklepnutí Dvořáka pálil z hranice pokutového území nebezpečně Houska, ale ani on se skóre nepohnul.

Velkou šanci měl na konci první půle Baník po obrovském závaru. Jistému gólu z kopačky Ondřeje Šašinky zabránil obětavě Dvořák a další dvě střely za několik vteřin musel likvidovat Buchta.

Na začátku druhé půle se opakoval nápor Baníku.

A Sigma v 58. minutě přežila největší šanci zápasu. Po rohu hlavičkovali Diop a po něm ještě Stronati – Hanáky zachránilo břevno.

Na druhé straně měl na hlavě gól Yunis po centru Pilaře. Ale trestuhodně mířil mimo.

Zápas tak směřoval k bezbrankové remíze. Nezměnila na tom nic ani další zblokovaná rána Housky a nebezpečný centr na Diopa před olomouckou brankou, na který ostravský centr nedosáhl.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček. ŽK: Diop, Fillo, J. Šašinka – Plšek. Diváků: 6251.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stornati, Fleišman – Mešaninov – Fillo Hrubý, Holzer (77. Granečný) – Diop, O. Šašinka (66. J. Šašinka). Trenér: Bohumil Páník.
Sigma: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Chvátal (64. Lalkovič) – Pilař (77. Texl), Houska, Plšek, Falta – Dvořák (90. Chytil) – Yunis. Trenér: Václav Jílek.