„Hráčům nemůžu za dnešek moc vytknout. Dnes chtěli, to byl rozdíl oproti Pardubicím. Takže se to ve mně bije. Bohužel se zakončením máme dlouhodobě problémy. Proto jsme nevyhráli,“ řekl trenér Radoslav Látal.

Ze sestavy oproti poslednímu nepovedenému utkání s Pardubicemi vypadli vykartovaný David Houska a také nemocný Kryštof Daněk. Na lavičce zůstal křídelník Jaroslav Mihalík.

Především byl ale od úvodního hvizdu patrný rozdílný přístup domácích Hanáků. První příležitosti sice mělo Slovácko. Nejdřív po kiksu Hubníka protáhl brankáře Mandouse Jurečka a o pár minut později stejný fotbalista pálil po přihrávce ze strany nad branku.

Jinak ale Sigma tentokrát v nasazení a rychlosti splňovala prvoligové standardy. A do přestávky klidně mohla vést. Po nepřesvědčivém vyběhnutí a vyboxování brankáře Nemravy střílel do odkryté brány Pablo, ale jeho střelu vykopl Hofmann- Aktivní byl zejména Radim Breite. Nejdřív střílel těsně vedle po centru Pabla a podruhé pak jeho dělovku zablokovali obránci, když mu balon vrátil pěkně hlavou Zmrzlý.

Největší příležitost měl v 35. minutě Mojmír Chytil, ke kterému se odrazil míč po rohovém kopu, ale Nemrava nedůraznou střelu zblízka dokázal vyrazit.

„Bohužel nejsme schopní dát branku. Tohle by měl útočník napálit pod břevno. Nechci shazovat naše hráče, ale kdyby tu byl Juliš…“ Vzpomněl si Látal na snajpra, který na Hané hostoval loni na jaře ze Sparty.

Hned na začátku druhého poločasu pálil z voleje vedle Pablo. Sražený střílený centr Zmrzlého skončil na tyči. Olomoucký obránce pak měl obrovskou šanci po další přihrávce Pabla, ale tváří v tvář Nemravovi selhal a brankáře Slovácka nechal vyniknout.

To už hřiště zasypávala sněhová vánice. Nakonec musel do akce oranžový míč i četa, která vyhrnula obrysy pokutového území.

Slovácko číhalo na brejky a jeden mu málem vyšel v 70. minutě. Kliment dostihl míč u postranní čáry na hřišti a najednou šel s Jurečkou sám proti jedinému bránícímu hráči Hubníkovi. Slovácký střelec však nepřesnou přihrávkou obrovskou šanci zazdil.

„To jsem se nechytal za hlavu, ale řval jsem jako tygr,“ glosoval situaci trenér Slovácka Martin Svědík. „To jsou okamžiky, které rozhodují zápasy. Kliment jinak odehrál dobré utkání, ale tady to řešil zbrkle,“ uvedl.

Deset minut před koncem přežila Olomouc infarktovou situaci, nejdřív Petrželova tečovaná střela skončila na tyči a sunula se pomalu takřka po brankové čáře, vzápětí pálil Sadílek a trefil ke smůle Slovácka břevno.

Hosté byli v závěru lepším týmem a utahovali šrouby. Gólu se však nakonec nedočkal ani jeden tým.

„V závěru jsme jednoznačně měli štěstí. Přestali jsme být tak agresivní a soupeře dostupovat. Musíme si to ještě rozebrat. Ale až na posledních 15 minut byl dnešní výkon dobrý,“ konstatoval Látal.

„Obě mužstva měla pasáže, ve kterých byla lepší. Jak v prvním, tak ve druhém poločase. V tom do 70. minuty byla Sigma lepší. Na některých naši hráčích bylo vidět, že jim nejdou nohy, jiní měli první start. Bylo to znát. Ale oklepali jsme se. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale remízu musíme brát,“ doplnil ho Svědík.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Hocek – Mokrusch, Ratajová – Cieslar. ŽK: Hála, Poulolo, Breite – Šimko, Kadlec, Kliment.

Sigma: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý – Poulolo – Pablo (63. Mihalík), Chytil (81. Zifčák), Breite, Hála (82. Šíp) – Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Nemrava – Šimko (75. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Divíšek – Polášek (75. Srubek), Sadílek – Petržela, Kohút. Jurečka – Kliment. Trenér: Martin Svědík.