Až v sobotu od 14 hodin nastoupí fotbalisté Sigmy Olomouc proti Příbrami, nemělo by na Andrově stadionu být absolutní ticho. Klub počítá s tím, že do hlediště pustí i padesátku fanoušků, kteří za normálních okolností chodí do kotle a nejhlasitěji podporují fotbalisty na trávníku.

„Chceme, aby tito fanoušci vytvořili na stadionu nejlepší možnou atmosféru a podpořili naše hráče v boji o ligové body. Oslovili jsme zástupce „kotle na Tribuně Karla Brücknera“ a fanouškovské skupiny na jižní tribuně s žádostí, aby sestavili skupinu aktivních fanoušků, kteří pomůžou svými hlasivkami našemu týmu. Chceme tak zamezit „hrobovému tichu“ na stadionu, a alespoň takto se přiblížit obvyklé ligové atmosféře,“ stojí v prohlášení na klubovém webu Sigmy.

Na permanentkáře, kterých je necelá tisícovka, má dojít od 8. června, kdy by se povolený počet lidí na stadionu měl zvednout na 500.

„Při současných okolnostech jsme bohužel nenalezli klíč, jak permanentkářům do 8. června spravedlivě umožnit vstup na utkání,“ vysvětluje Sigma.

Od zmiňovaného data ale bude klub losovat 200 šťastlivců, kterým umožní vstup do ochozů. Všem navíc prodlouží platnost permanentek o zbývající počet zápasů do příští sezony.

„Všech permanentkářů si vážíme a mrzí nás, že momentálně nemohou navštěvovat naše domácí zápasy. Z toho důvodu jim prodloužíme platnost jejich permanentek do nadcházející sezóny o počet ligových zápasů, o které z důvodu vládních nařízeních v této sezóně přijdou,“ stojí v textu.

Sigma má zatím za sebou jeden zápas po koronavirové pauze na Slovácku. Do konce základní části ligy bude hrát doma kromě Příbrami ještě s ostravským Baníkem a v posledním kole s Plzní. Po ní přijde na řadu domácí semifinále MOL Cupu s Libercem. Nejméně jeden a nejvýše čtyři zápasy na Andrově stadionu pak může teoreticky ještě přinést nadstavba nejvyšší soutěže.

V Olomouci by se mohlo hrát i finále poháru, jehož pořadatelem by ale byla FAČR.