„Já věřím, že se budeme dívat nahoru. Věřím, že naše mužstvo má sílu a že ji ukáže. Že si to uhrajeme v nejbližším zápase a nebudeme se o místo v desítce třepat,“ říkal trenér Václav Jílek po posledním utkání v Opavě, kde Sigma prohrála 1:2.

Už po zápase ve Slezsku mohla být Sigma mezi elitním sextetem a desítku mít v kapse pro případ dalších nezdarů. Hanáci však neproměnili své šance, sudí jim nejspíš upřel penaltu a nakonec před koncem sami inkasovali.

„Už před zápasem nám trenér připomínal, že ještě nejméně jednou musíme vyhrát. V Opavě se to nepovedlo, tak musíme vyhrát doma s Teplicemi,“ řekl záložník Plšek,“ jediný úspěšný střelec z posledního zápasu.

„Všichni jsme chtěli do šestky, i já, ale musíme být pokorní a hlavně si uhrát záchranu, protože po podzimu a prvním zápase jara s Jabloncem jsme o ničem jiném ani nemluvili. Rádi bychom si to doma s Teplicemi zajistili,“ doplnil zkušený brankář Miloš Buchta.

Ten měl v Opavě na ruce kapitánskou pásku poté, co na poslední chvíli po rozcvičce vypadl ze sestavy Michal Vepřek. Jeho start je nejistý i proti Teplicím, stejně jako v případě Beneše, Housky či Pilaře.

„Všichni se léčí. Náš medicínský tým odvádí skvělou práci a věřím, že nám pomůžou a co nejvíc z těchto hráčů budeme mít k dispozici,“ řekl asistent olomouckého trenéra Jiří Saňák.

Teplice v posledních dvou zápasech prohrály na Baníku a pak i doma s Bohemians.

„Na jaře jsme málo produktivní, protože góly i přihrávky měli na starost jen Hora a Moulis. Ale Moulis se zranil, Horu Bohemians přikryli a přestali jsme dávat góly. Potřebujeme tu zátěž rozložit na více hráčů,“ konstatoval trenér Teplic Stanislav Hejkal, kterému kromě Moulise bude chybět už jen zraněný Luts.

„S hráči jsme mluvili individuálně u videa a ukázali si příčiny. S Bohemkou jsme v první půli nevystřelili na bránu, a to je fiasko, pod kterým jsme podepsaní všichni. Tohle musíme zlepšit,“ dodal kouč desátého týmu tabulky, který má dva body ztrátu na sedmou Sigmu a stejný náskok před jedenáctou Opavou a dvanáctým Slováckem.

„Bude to zase boj. Všechny týmy z prostřední skupiny do toho v závěru dají maximum. My budeme chtít potvrdit dobrou jarní sezonu a radovat se s našimi fanoušky z vítězství,“ prohlásil Saňák.

Výkop je v neděli v 17.00.