V sychravém počasí byl podobně sychravý i výkon obou mužstev. Poctivost a nasazení v defenzivě, absence nápaditosti a naopak řada nepřesností v ofenzivě.

Šancí tak bylo poskrovnu. Po centru Falty si před brankou spíš překáželi olomoučtí obránci Jemelka a Beneš. Pablovu střelu celkem v klidu lapil brankář Rakovan.

Na druhé straně hlavičkoval zase po opakovaném centru do vápna Jakub Kolář, Buchta se proletěl vzduchem, aby zkontroloval, že míč míří vedle jeho branky.

Po pauze to nebylo o moc lepší. Po další Faltově nabídce z křídla hlavičkoval netypicky Pablo těsně vedle. Na druhé straně vyplašil Hanáky Železník hlavičkou těsně vedle tyče.

Vypadalo to, že zápas směřuje k bezbrankové plichtě. Zlín se ale v závěru přece jen vzchopil. Podio na prahu poslední desetiminutovky trefil přízemní ranou tyč. A v 88. minutě už zazvonilo gólově.

Míč po standardce chvíli skotačil v olomouckém vápně, pak si ho našel Jakub Kolář a poslal ho přesně k tyči mimo dosah brankáře Buchty – 1:0 a první ligová branka pro mladého zlínského obránce.

V tříminutovém nastavení Sigma předvedla jen křeč, nápor žádný. Ve Zlíně tak prohrála 0:1 a natáhla sérii bez ligového vítězství na sedm utkání. Naopak Zlínu se povedlo vyhrát poprvé od poloviny srpna.

FC Fastav Zlín - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 88. J. Kolář.

Rozhodčí: Orel - Hájek, Kříž. ŽK: Zmrzlý. Diváci: 3081

Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Kolář – Matejov, Folprecht (72. Džafić), Podio, Bartošák – Čanturišvili (86. Janetzký) - Poznar, Wágner (66. Železník). Trenér: Kameník.

Olomouc: M. Buchta – Hála (80. Zahradníček), Zima, Beneš, Jemelka – Zmrzlý – P. González (72. Texl), Houska, Falta – Plšek (57. Chytil) - Yunis. Trenér: Látal.