Na krutou porážku se Slavií (0:3) zareagovali Hanáci tím nejlepším možný způsobem – vítězstvím 4:0 v Mladé Boleslavi. I proto mohou jít do sobotního utkání s klidnější hlavou.

„Vítězný zápas dodá klukům sebevědomí a motivaci do další práce. Ale automaticky jedno vítězství nestačí. Je to vždycky o práci a kvalitě,“ prohlásil trenér Václav Jílek.

Chybět Sigmě bude oproti předchozím dvěma zápasům záložník Václav Pilař, který sice nebyl v základní sestavě, ale olomouckou hru po příchodu z lavičky v roli žolíka vždy oživil. Tentokrát však nesmí nastoupit kvůli dohodě klubů při uzavírání přestupu.

„Je to zvláštní. Mrzí mě to, ale nedá se s tím nic dělat. Musíme to respektovat,“ krčil rameny šikovný křídelník.

Novým spoluhráčům však proti těm bývalým věří.

„Umíme být pro soupeře nechutný tým,“ dodal Pilař, jenž ještě v plzeňském dresu rozhodl gólem podzimní vzájemný duel na západě Čech. Únorová bitva na Hané skončila bez branek.

Nedat hráčům Plzně prostor

Recept na Plzeň, která vyhrála obě první kola (3:1 na Dukle a 1:0 s Libercem) je zdánlivě jednoduchý. Nedat jejím hráčům prostor.

„Plzeň nebyla tak suverénní, jak sama očekávala. Ale má šest bodů, to je vizitka velkých týmů,“ uvedl kouč Jílek.

„Budeme chtít navázat na Boleslav a samozřejmě si dát větší pozor na některé věci v defenzivě. Chceme hrát rychle a být nebezpeční. Pokud ale chceme pomýšlet na úspěch, tak Plzeň nesmíme pustit do dvou nebo tří šancí. Má hráče, kteří to umějí okamžitě využít, podobně jako nás potrestala Slavia,“ řekl kouč.

Plzeň stejně jako loni spoléhá na kanonýra Michaela Krmenčíka. Ten vstřelil ve dvou kolech dvě branky a znovu je ústřední postavou týmu.

O místo se s ním perou Jakub Řezníček, který v Sigmě na jaře hostoval a dal velmi slušných šest branek, a olomoucký odchovanec Tomáš Chorý, jenž Plzeň posílil v zimě.

„Bude to jiný zápas. Mám to blízko domů, na stadionu budou známí. Rodina už ale bude mít plzeňský dres,“ usmíval se Chorý.

Olomouckou minulost pak mají ještě záložník Tomáš Hořava a obránce Roman Hubník.

Bitva mezi Sigmou a Viktorií startuje v sobotu v 19 hodin.