„Velká euforie. Utkání jsme zvládli bravurně. Vše, co jsme si přáli, se v něm naplnilo. Trochu soucítím s Pavlem Vrbou, protože první domácí zápas chtěl určitě odstartovat jinak," říkal po zápase olomoucký kouč Václav Jílek.

Hned na začátku se musel pořádně činit olomoucký gólman Macík. Hned ve třetí minutě ho technickou střelou jdoucí pod břevno vyzkoušel Ndefe a z následného rohového kopu pak z téměř totožného místa i Sehic.

I v dalších minutách byl Baník lepším týmem a olomoucká obrana se musela mít na pozoru. Postupem času se ale hra na promoklém trávníku začala vyrovnávat a následně otáčet.

V šestnácté minutě se již zmíněný déšť málem vymstil Matúši Macíkovi. Po Ndefeho nákopu mu totiž míč vyklouzl z ruky a Tijani byl blízko skórování.

O tři minuty později se ale v tutovce ocitl Růsek, který po Chytilově přihrávce zleva míč tečoval jen těsně vedle Laštůvkovy levé tyče. Hned z další akce pak Chytil svou bombou znovu těsně minul.

V šestadvacáté minutě byl v dobré střelecké pozici Zmrzlý, ale v historii se mu povedly už i lepší střely.

V minutě 29. pak na druhé straně centroval zleva Sehic a míč k bráně vracel Klíma. Volného Tijaniho ale míč z jeho kopačky nenašel.

Za dalších pět minut šel pak do další šance Sehic. Ani tento jeho pokus ale přesný nebyl.

První gólový okamžik přišel na začátku 38. minuty. Chytil si zpracoval Chvátalovu přihrávku, udělal pár kroků směrem doleva a pak vystřelil mezi nohama Frydrycha do protipohybu Jana Laštůvky.

„Vzpomínám si, že nás vždycky Lašty ničil svými zákroky. Nevím, jestli dnes při prvním gólu zbytečně nezariskoval," pokračoval šéf olomoucké lavičky.

V posledních minutách měli Ostravští ještě několik zajímavých situací, žádná z nich se ale neuchytila. Nejblíže vyrovnání byl Kuzmanovič v posledních vteřinách nastavení, jehož bomba zhruba z dvaceti metrů zamířila těsně vedle. Oba celky se tak na přestávku vydaly za těsného vedení Sigmy.

Baník vstoupil do druhé půle zostra. Po Sehicově centru byl blízko velké šance Tijani, míč mu však těsně před nohou ukopl Jemelka. Hned z protiútoku se pak v podobné šanci ocitl Navrátil, který ale míč netrefil ideálně.

V padesáté minutě se pak vyznamenal čerstvý čtyřicátník Laštůvka, který vychytal tutovku Chytila. Ihned poté ale už kapituloval. Po Navrátilově centru vypálil z první Juraj Chvátal a po nešťastné teči Fleišmana poslal Hanáky do dvoubrankového vedení.

V dalších minutách pak diváci mohli sledovat marné pokusy Baníku o docílení vstřelené branky, které však k vytyčenému cíli měly na míle daleko.

V 61. minutě byl pak blízko třetího gólu Ventúra, který z přímého kopu kroutil míč přes zeď a pouze teč jednoho z ostravských obránců jej poslala těsně vedle.

I v dalších minutách už měla Sigma zápas ve své moci a nedávala domácím příliš mnoho důvodů k optimismu. V 78. minutě se pokusil o prosazení se hlavou střídající Takács, Macík byl ale pozorný.

V 79. minutě pak duo Zifčák - Sedlák využilo tragické rozehrávky domácích a druhý jmenovaný vsítil třetí olomoucký gól.

Posledních několik minut se už pak dohrávalo vyloženě z povinnosti. Po konečném hvizdu tak skončila jedna dlouhá série. Olomoucká Sigma totiž dokázala na ostravské půdě zvítězit po dlouhých deseti letech.

„Dnes jsme byli mužstvem, které bylo jednoznačně lepší. Hráči dnes fungovali opravdu jako tým. Tým skvěle fungující, hodně poctivý a někteří hráči předvedli nadstandardní individuální výkony," pokračoval lodivod Hanáků, který si na své konto připsal své úplně první vítězství v Ostravě v pozici trenéra.

„Chtěl bych ale říct, že to není vítězství Jílka, ale náše společné. Úvodu jsme v kabině přikládali obrovskou důležitost. Asistenti odvedli výbornou práci a soupeře načetli. Kluci byli díky tomu výborně připraveni a dokázali to přenést na hřiště, což je paráda," vyzdvihl práci celého týmu.

„Jsem opravdu nadšený, že jsme dokázali nastřílet tři góly tak skvělému brankáři a tak výbornému týmu jakým Baník je," uzavřel ve velmi dobrém rozpoložení Václav Jílek.

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 38. Chytil, 51. Chvátal. Rozhodčí: Proske – Paták, Kotlík. VAR: Ondráš. ŽK: Kuzmanovič, Pokorný - Chvátal. Diváci: 6 698.

Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Frydrych, Pokorný, Fleišman - Kaloč (83. Smékal), Tetour (65. Takács) - Klíma, Kuzmanovič (65. Budínský), Sehic (84. Buchta) - Tijani (54. Jaroň). Trenér: Pavel Vrba.

Olomouc: Macík - Chvátal, Vraštil, Jemelka, Zmrzlý - Breite (86. Poulolo), Ventúra (70. Sedlák) - Zorvan, Růsek (79. Šíp), Navrátil (86. Matoušek) - Chytil (69. Zifčák). Trenér: Václav Jílek