„To mě hodně mrzí. Je to smutné, protože Olomouc byla vždycky fotbalové město. Není to poprvé, protože podobné to bylo i když přijel Zlín nebo Karviná. Věřím, že diváky přilákáme aspoň tím, že jsme teď poskočili na čtvrté místo,“ řekl trenér Sigmy Radoslav Látal.

První poločas nebyl bůhvíjakou podívanou. Domácí Sigma se snažila hrát, ale vytrvale narážela do červenočerné zdi. Nutno dodat, Opava bránila velmi zdatně.

„Hrála přesně to, co jsme očekávali. Byla dobrá v bloku a my jsme s tím měli velké problémy,“ věděl Látal.

Šancí bylo málo. Vlastně skoro žádné. Novic Pablo González pálil po sklepnutí Hály nad. Vepřek zase po rohu vedle. Houskovu skákavou střelu zkrotil brankář Šrom nadvakrát a poradil si netradičním zákrokem ve stylu volejbalového bagru i s ránou Falty z trestného kopu.

Až po změně stran ukázali Opavští, že taky umí hrát směrem dopředu a že brankář Reichl v olomoucké brance není zbytečný. Poradit si musel hlavně po pěkné křídelní akci a stříleném centru, který si málem srazil do vlastní brány Vepřek.

Klíčová situace pro další vývoj zápasu přišla v 53. minutě. Pablo natáhl k ráně z velké dálky, Šrom balon vyrazil jen před sebe a dobíhající Nešpor dorazil – 1:0.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 6. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

„Byla to moje chyba. Nemělo se to stát. Celou dobu jsem ho viděl. Balon ale odskočil trochu výš, trefil mě někam do prsou a vypadl mi,“ sypal si popel na hlavu nešťastný opavský gólman.

Na chvilku ale Andrův stadion propadl do nejistoty. Asistent Hájek totiž zvedl praporek na znamení ofsajdu. Hlavní Machálek ale po poradě s videorozhodčím Ardeleánem nakonec přece jen branku uznal, byť se jednalo o proklatě těsnou záležitost.

„Když Pablo střílel, tak jsem byl na úrovni Simerského, ale pro rozhodčího to byla těžká situace na posouzení. Když jsem viděl praporek nahoře, už jsem si říkal, že to jsem typický já. Ale když se začalo zkoumat video, tak jsem věřil, že gól bude platit,“ vykládal Nešpor.

Po jeho gólu se hra přece jen rozhýbala. A objevily se další možnosti. V největší pálil nad branku Václav Pilař.

I Opava měla náznaky. Před Dedičem na poslední chvíli zakročil výborný Beneš. Čtvrt hodiny před koncem zkoušel Reichla nachytat střelou ze standardky z úhlu zkušený Zavadil.

Rozhodující úder ale nakonec přišel na druhé straně. Houska při brejku poslal přízemní přihrávku zleva do vápna. Plšek ji uvědoměle pustil za sebe a úplně volný Zahradníček měl snadnou práci před odkrytou brankou.

„Už jsem viděl takové šance i nedat. Plšek mi to ale krásně pustil. To bych měl ocenit,“ řekl šťastný střelec, který se na trávníky vrací po zranění.

V ohrožení bylo v závěru už jen čisté konto domácího gólmana. Opavě ale čestný úspěch dopřán nebyl, i když tři minuty před koncem visel na vlásku, když z malého vápna hlavičkoval Simerský, který však nedokázal trefit mezi tyče.

„Bohužel. Ve hře máme dobré věci, ale před brankou jsme sterilní,“ posteskl si trenér Opavy Ivan Kopecký.

Jeho mužstvo se po úvodních dvou výhrách propadá tabulkou. Zatím je čtrnácté, ale přeskočit jej mohou Karviná i Teplice. Sigma vystoupala na již zmíněné čtvrté místo.

Václav Pilař
Pilař před Opavou: Nemám problém s nikým v lize, ani se Zavadilem

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 56. Nešpor, 83. Zahradníček. Rozhodčí: Machálek – Hájek, Batík. ŽK: Houska - Mondek, Sus, Souček. Diváci: 3576.

Sigma: Reichl – Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek – Pilař (65. Zahradníček), Houska, Pablo (82. Texl), Plšek, Falta – Nešpor (72. Greššák). Trenér: Radoslav Látal.

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek – Sus (60. Stáňa), Souček (70. Manzia), Zavadil, Jursa, Mondek (84. Kuča) – Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.