„Po roce v Plzni, kde jsem moc šancí nedostával, mám velkou chuť a motivaci. Sigma mi nabízí příležitost a já jí to budu chtít vrátit. Sigmu považuju za dobrý klub. Podmínky a zázemí má na velmi kvalitní úrovni. Věřím, že budeme úspěšní a že by se nám třeba mohlo podařit něco podobného, jako když jsem hrál na Slovácku,“ prohlásil Jan Kliment, který na Hané podepsal smlouvu jako volný hráč na dva roky.

„Honza je jiný typ útočníka, než jaké v mužstvu aktuálně máme. Je dobře rychlostně vybavený, zároveň už i se zkušenostmi. Do kádru mi velmi dobře zapadá. Jsem rád, že se ho povedlo přivést,“ řekl nový trenér A-týmu Sigmy Tomáš Janotka.

„Od Honzy Klimenta si slibujeme zvýšení konkurence v týmu na ofenzivních postech. Samozřejmě klíčové bude, aby mu drželo zdraví. To bychom si přáli všichni nejvíc,“ doplnil sportovní manažer Ladislav Minář.

V minulosti rodák z Jihlavy zazářil na mistrovství Evropy do 21 let, kde se v roce 2015 stal nejlepším střelce a vysloužil si angažmá v bundesligovém Stuttgartu. Následně si v zahraniči vyzkoušel také hrát za dánský klub Bröndby Kodaň a polskou Wislu Krakov. V české lite oblékl dres Slovácka a poslední dvě sezony bojoval za Plzeň, s níž si zahrál Ligu mistrů či čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

V české nejvyšší soutěži dal třicetiletý fotbalista 18 branek v 98 zápasech a pětkrát oblékl reprezentační dres.