Kouč Radoslav Látal rozdělil mužstvo na několik skupin a zátěž rozložil rovnoměrně. Většina si zahrála 30 nebo 45 minut.

„Nejsem ten, kdo by hráče omlouval, že hodně běhají. To běhají všichni. V tom teple to ale bylo hodně těžké pro oba dva týmy,“ řekl Látalův asistent Jiří Neček.

„V první řadě se snažíme zapracovat mladé hráče a hráče na zkoušku. Času je ale málo, takže je to náročné. Když se pak v takovém zápase jako dnes nepodaří dát rychlý gól, tak je to ještě náročnější,“ doplnil.

Sigma měla skutečně šancí na vstřelení branky víc než dost. Dvě neproměnil po centrech ze strany Jakub Yunis, který se v přípravě představil na hřišti poprvé.

„Dvakrát mi to dal skvěle Václav Pilař, stačilo to jen trefit, což se mi ale nepovedlo. Věřím, že to všechno přijde, na tréninku se tomu ještě budeme věnovat. Nohy jsou teď těžší, hodně běháme,“ řekl Yunis, který na začátku týdne podepsal novou smlouvu na tři roky.

„Jsem rád, že jsme se dohodli, našli kompromis a můžu pokračovat v Sigmě,“ dodal.

Výrazně na sebe upozornil záložník Jiří Texl, který byl nakonec rozhodující postavou zápasu. Po svém příchodu na hřiště byl hodně vidět. Jeho první střela po sklepnutí skončila na břevně. Čtyři minuty před koncem ale proskákal jeho centrovaný míč až do sítě a diváci na zaplněném stadionku se přece jen dočkali branky.

„Z takových šancí, které jsme měli, musí padat góly dřív. Dotažení šancí nám chybí,“ konstatoval Neček. Další příležitosti totiž neproměnili ani Martin Nešpor či mladý Pavel Zifčák.

„Musíme se v náběhu ještě víc o zakončení porvat,“ dodal asistent.

V duelu se ukázali v poslední dvacetiminutovce také testovaní Venezuelané Fredy a Luis. První se zapojil do několika nebezpečných akcí a natahoval se i po Texlově gólovém centru. Druhý málem překvapil brankáře střelou přímo z rohu. Na to, že by měli v Olomouci pokračovat to však nevypadá.

„Umí pouze španělsky, takže se s ostatními hráči nedomluví. Moje rodina sice žila 18 let v Ekvádoru a Roman Polom umí ještě líp než já, ale je to pro ně náročné. Jsou zvyklí na úplně jiný styl a systém hry. Když mají zabrat zpět, tak se prostě nevrátí. Technicky vynikají, ale zase ne o tolik. Do Evropy musí být lépe připravení,“ uzavřel Neček.

Další dvě utkání na Sigmu čekají v sobotu. Dopoledne od 10 hodin se Hanáci utkají znovu ve Slatinicích s Pardubicemi, odpoledne od 15 hodin mají na hřišti v areálu Androva stadionu přivítat slovenskou Trnavu. Ve hře je ale ještě posun na pozdější čas. 

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branky: 86. Texl. Rozhodčí: Proske.

Sigma: Buchta (46. Mandous) - Sladký (30. Radek Látal, 61. Szursyn, 68. Radek Látal), Štěrba (30. Beneš, 61. Polom, 68. Beneš), Jemelka (46. Zima), Kerbr (30. Vepřek, 61. Sláma, 68. Vepřek) - Pilař (30. Zahradníček, 61. Zifčák, 68. Zahradníček), Greššák (46. Zmrzlý), Houska (30. Plšek, 61. Texl, 68. Plšek), Chytil (46. Zlatohlávek), Falta (30. Vichta, 68. Luis) - Yunis (30. Nešpor, 68. Fredy). Trenér: Radoslav Látal.