„Vždycky jde o výsledek a to jsme zdůrazňoval i klukům. Učte se vyhrávat, dohrávat zápasy, ve kterých vedete. Když se výsledek nepodaří, tak i v přípravě jsme naštvaní. Každé utkání chceme vyhrát,“ řekl olomoucký kouč.

Sigma prohrávala už od 4. minuty, kdy po chytré patičce Černého vyplul za obranou Solil a přehodil brankáře Mandouse.

Za Olomouc hráli převážně mladí hráči a chvíli jim trvalo, než se srovnali s tempem a důrazem v zápase. Z dálky pěkně střílel Surzyn, ale na brankáře nevyzrál.

„Kluci jsou zvyklí na takový trochu bezkontaktní fotbal z juniorské ligy a dnes je Pardubice jako dobrý druholigový tým prověřily. Chceme je zapracovávat do áčka, takže takové zápasy jsou pro ně důležité. Ukázali, že fotbal hrát umí,“ uvedl Látal.

Góly přišly až ve druhém poločase. O první se postaral testovaný útočník Fredy. Po dobré práci Chytila se za obránce dostal Zifčák a před brankou našel úplně volného venezuelského forvarda, který v pádu hlavou neměl problém skórovat.

O jeho případném dalším působení v Sigmě se stejně jako u krajana Luise definitivně rozhodne po druhém sobotním zápase s Trnavou.

„Ještě to musíme probrat. Sedneme si na to, všechno prokonzultujeme a večer uděláme nějaký závěr,“ prozradil Látal, kterému v závěru udělal radost návrat Martina Hály na hřiště po těžkém zranění.

Sedmadvacetiletý fotbalista, který zmeškal většinu minulé sezony kvůli zranění kolena, nakonec duel rozhodl po přiťuknutí Fredyho.

„Nějakou dobu už trénuju a jsem rád, že už jsem mohl zkusit i zápas, protože to je vždycky něco jiného, tam už se nedržíte tolik zpátky. Cítil jsme se dobře a za gól jsem taky rád, protože ten vždycky pomůže,“ řekl Hála.

Sigma v sobotu bude hrát ještě jeden přípravný zápas. Na hlavním hřišti Androva stadionu změří od 17.30 síly se slovenskou Trnavou.

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 2:1 (0:1)

Branky: 58. Fredy, 78. Hála - 4. Solil. Rozhodčí: Proske.

Sigma: Mandous (46. Reichl) - Surzyn, Zima (53. Polom), Štěrba, Sláma (73. Hála) - Buchvaldek, Chytil (73. Radek Látal), Zmrzlý, Vichta (53. Fredy) - Zlatohlávek (73. Texl) - Nešpor (37. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.