Trenér Látal poslal do zápasu poměrně ostřílenou sestavu, ve které nechyběla velká část obvyklé podzimní základní jedenáctky.

Už v 9. minutě vyslal do úniku Hálu pěkným pasem Houska a olomoucký křídelník zkušeně vyčkal na správný moment a pak prostřelil gólmana Jihlavy mezi nohama.

Sigma pak měla stálou převahu, ale další šance nevyužila. Jednu spálil Chytil, další dorážející Houska.

Góly tak padaly až v závěru půle z penalt. Nejdřív se za obranu dostal znovu Hála a při kličce byl faulován, pokutový kop pak se štěstím proměnil Pablo.

Dvougólový náskok ale nevydržel dlouho, na druhé straně vyrobil faul Jemelka a Raimund Mikuš prostřelil Buchtu.

Po změně stran vyběhl v olomouckém dresu na umělku Ekvádorec Luis Arroyo a po centru Radka Látala se v 66. minutě zapsal i mezi střelce. Výsledkem 3:1 už nakonec zápas i skončil. Jednu šanci měl ještě Arroyo, asi největší zazdil po spolupráci s Hálou Falta.

Odpoledne nastoupí Sigma znovu v Řepčíně k dalšímu přípravnému zápasu s Prostějovem. Hraje se od 15 hodin.

Václav Pilař
Béčko Sigmy začalo zimní přípravu i s Pilařem a Kotoučem

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 3:1 (2:1)

Branky: 9. Hála, 39. Pablo z pen., 65. Arroyo - 41. Mikuš z pen.

Sigma: Buchta (64. Trefil) - Radek Látal, Zima, Jemelka, Vepřek - Hála, Greššák (75. Grygar), Houska, Falta, Pablo (75. Spáčil) - Chytil (46. Arroyo). Trenér: Radoslav Látal.

Jihlava: Veselý – Vedral, Tlustý, Pojezný – Mikuš, Lacko, Ritter, Javůrek – Matulka, John, Rezek. 2. poločas: Lancman – Svoboda, Šimko, Tijani, Novotný – Chok, Vaculík, Smejkal, Křivánek – Klobása, Koubek. Trenér: Radim Kučera.