Ten je v klubu na týdenní zkoušce a kouč Václav Jílek byl s jeho výkonem na pravém kraji obrany spokojený. „Ukázal potenciál v rychlosti, obranných činnostech i taktice. Na to, že s námi v ligových nárocích trénuje týden, tak zápas zvládl dobře. Chybičky bychom samozřejmě našli jako u každého, ale šlo nám o to, aby v byl schopný v rámci devadesáti minut plnit to, co jsme mu řekli před zápasem,“ hodnotil Jílek.

V úvodních třiceti minutách šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém hrozila i Zbrojovka. Všechno ale utnul ve 34. minutě Kryštof Daněk. Nejprve Hála nastřelil tyč, ale míč se odrazil k mladému hráči Sigmy a ten jej uklidil do sítě. O minutu později se Daněk prosadil individuální akcí, kterou zakončil lobem, 2:0.

Netradiční tisková konference na Horním náměstí v Olomouci.
Sigma bude hrát v nových dresech a chystá akci pro fanoušky

„Můžeme slavit dva jeho góly nebo se dívat na určitou kvalitu hry. Tam jsem s ním nebyl úplně spokojený. Měl dost zbytečných ztrát a je důležité, aby se v určitých fázích zklidnil. Tím mu samozřejmě neupírám snahu. Ale pokud si udrží tenhle nadstandard v podobě efektivity, tak to vždycky převáží,“ hodnotil Daňkův výkon Jílek.

Od té doby Brno vypadlo ze hry. Sigma ale zahrozila pouze v úvodu druhé půle a ve zbytku duelu kontrolovala míč. „Za mě spokojenost. Zápas jsme zvládli po náročném týdnu výsledkově i herně. Chtěli jsme hráčům naložit alespoň sedmdesát minut, což se u většiny podařilo. Někdy nám vázla souhra, ale do šedesáté minuty bylo vše v pořádku, potom už se na nás podepsala únava. Někteří hráči říkali už v úvodu, že ji cítí,“ pokračoval Jílek.

Stále je však Sigma ve fázi testování. „Zkoušíme různé herní systémy a vazby hráčů. Potřebujeme je navnímat,“ zdůraznil Jílek. Olomouc totiž čeká v blízké době zužování kádru. „Budeme si to vyhodnocovat už po sobotě, ale nebude to definitivní. Konečné rozhodnutí směřujeme k soustředění,“ uzavřel Jílek.

Obrat

V odpoledním duelu se slovenským týmem Sereď museli olomoučtí otáček nepříznivý průběh, když hosté šli do vedení po nepovedené malé domů Ondřeje Zmrzlého, který vyslal soupeře do brejku a vyběhnuvší brankář Mucha neměl šanci. Následně se však dvakrát prosadil Antonín Růsek.

„S prvním poločasem panuje určitá nespokojenost. Co se agresivity, nasazení a ochoty pracovat týká, viděl jsem rezervy. Z pohledu výsledku jsme spokojení, ale z pohledu hry nám vyvstalo hodně otazníků. Byli jsme nedostatečně agresivní v šestnáctce. V tomto prostoru nás bylo kolikrát málo, ale i kvalita řešení nebyla taková, abychom branek dali více,“ hodnotil duel Jílek. 

V něm se představili kromě brankáře Muchu nově i Marek Kodr a Egor Golenkov, kteří jsou v klubu na testech. Poslední zápas před odjezdem na soustředění čeká Sigmu ve středu opět ve Slatinicích proti Liptovskému Mikuláši. Výkop je ve 14.00.

Dopolední utkání:

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 35. Daněk.

Rozhodčí: Černý – Antoníček, Mayer. Diváci: 300.

Sigma Olomouc: Macík (62. Stoppen) – Almedia, Hubník, Beneš, Vepřek – Hála (76. Matoušek), Sedlák, Breite, Daněk, Zifčák (46. Chytil) – Nešpor (62. Fiala). Trenér: Václav Jílek.

Zbrojovka Brno: Floder (61. Formánek) - Moravec, Štěrba, Endl (61. Hlavica), Kosek (61. Lhotecký) - Čermák (73. Moučka) - Ševčík (61. M. Sedlák), Zavadil (46. Hrabina), Texl (73. Jambor), Štepanovský (73. Lacík) - Hladík (73. Zikl). Trenér: Richard Dostálek.

Odpolední utkání:

SK Sigma Olomouc – ŠKF iClinic Sereď  2:1 (0:1)

Branky: 49. a 68. Růsek – 35. Haša.

Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý. Diváci: 180.

Sigma Olomouc: Mucha – Chvátal, Kodr, Poulolo, Zmrzlý – Zahradníček (46. Látal), Slaměna, Greššák (61. Spáčil), Růsek (72. Golenkov), Šíp (46. Matoušek) – Vaněček (61. Zlatohlávek). Trenér: Václav Jílek.

Sereď: Yakubu – Popović, Michalík, Hučko, Katunský, Kříž, Potoma, Morong, Kullaj, Jureškin, Haša. Trenér: Juraj Jarábek.