V rámci Tipsport Malta Cupu následně poměří síly opět s Trnavou, dalšími účastníky turnaje a soupeři Sigmy pak budou Hradec Králové a rakouská Austria Vídeň, která ovládla čtyřiadvacetkrát svoji ligu a o tři triumfy více slavila v rakouském poháru. Ambasadorem turnaje se stal bývalý hráč Austrie Tomáš Jun.

„Obecně preferujeme kluby, které jako Tipsport sponzorujeme. V Sigmě, Hradci Králové i Trnavě jsme na úrovni generálních nebo prémiových partnerů. Chceme klubům pomoci v zimní přípravě, účast klubu stojí přes jeden a půl milionu korun. I tím jsou dané sponzoring a sepětí Tipsportu s klubem,“ řekl ke složení turnaje Lubomír Ježek z Tipsportu.

Fotbalisté Sigmy porazili na Maltě Trnavu 3:2 a vyhráli celý turnaj.
FOTO: Trofej díky obratu, Sigma slaví na Maltě!

Oproti poslednímu ročníku přišlo snížení počtu účastníků ze šesti na čtyři. Sigma se tak pokusí turnaj opět vyhrát.

Olomoucký klub je také přihlášený do Tipsport ligy. Úvodní duel proti Opavě odehraje kvůli pobytu áčka na Maltě béčko, následné dva zápasy už by měl odehrát A-tým.

„Při domlouvání termínové listiny Tipsport ligy bylo přihlédnuto k tomu, že Olomouc bude na Maltě. Druhý a třetí zápas už budou hrát s áčkem, které se z Malty vrátí," potvrdil Ježek. Tipsport liga proběhne od 10. do 27. ledna.

Podívejte se, kde bude Sigma hrát a trénovat:

Národní stadion Ta´ Qali.
Podívejte se: Kde trénuje a hraje Sigma? Národní stadion Ta´ Qali

Sigma se ve skupině, která by se měla odehrát v Prostějově střetne ještě s domácím druholigovým celkem a také s nováčkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Kroměříží.

Vítěz si přijde na 200 tisíc, druhý získá 140 tisíc. Celky budou odměněny do 12. místa. Kromě Sigmy se z nejvyšší soutěže představí Mladá Boleslav, Zlín, Teplice, Bohemians a Pardubice. Turnaj odvysílá ČT Sport.