I se dvěma novými hráči Jakubem Elbelem a Ebrimou Singhatehem vyběhla Sigma Olomouc na Maltě v příjemných třinácti stupních k utkání s účastníkem základní skupiny Konferenční ligy Trnavou. V nominaci na utkání chyběli brankář Matúš Macík a po viróze také útočník Lukáš Juliš.

A zpočátku to byli Hanáci, kdo držel více míč, ale první vážnou šanci měla ve třinácté minutě Trnava, kdy Stoppen vytáhl dobrý zákrok proti hlavičce z malého vápna a udržel bezbrankový stav.

Na druhé straně měl první vážnější šanci ve 24. minutě novic Signhateh, ale jeho střelu z úhlu Vantruba vyrazil.

Už po půl hodině hry poslal trenér Václav Jílek do hry místo Singhateha Jana Fialu, kterému stačili jen čtyři minuty, než zařídil pro svůj tým penaltu. Se štěstím k němu prošel pas od Fortelného a následně, když postupoval sám na brankáře, byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil Filip Zorvan.

Zdroj: Michal Muzikant

Tři minuty před poločasem se Trnava po akci na pravé straně a zakončení z malého vápna dožadovala penalty za ruku, sudí ale nepískal.

Do druhé půle naskočila kromě brankáře kompletně obměněná jedenáctka Sigmy a hned v první minutě se i za přispění teče prosadil středeční oslavenec Moses Amasi.

Hned ve 48. minutě mohlo být definitivně hotovo, ale Ventúra po standardní situaci mířil z dobré pozice mimo.

Trnava zahrozila po hodině hry, kdy olomoucké opět zachránil Stoppen. V 69. minutě zase Stoppena zachránila tyčka.

V 78. minutě se na hřiště poprvé od března vrátil na trávník při utkání Antonín Růsek, kterého při střídání přivítal potlesk spoluhráčů. Pěkné gesto.

Zdroj: Michal Muzikant

Sigma tak začala rok vítězstvím na Maltě 2:0. Vykročila tak za tím, aby ohájila svůj triumf z roku 2022, kdy na Tipsport Malta Cupu vyhrála všechny tři zápasy. Minulý rok na turnaji nestartovala. Druhý duel turnaje mezi Hradcem Králové a Austrií Vídeň skončil bezbrankovou remízou

Zdroj: Michal Muzikant

SK Sigma Olomouc - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Branky: 36. z pen. Zorvan, 46. Moses.

Rozhodčí: Petrovic - Calleja, Saliba.

Olomouc: 1. poločas: Stoppen - Pokorný, Beneš, Breite - Křišťál, Breite, Pospíšil, Elbel - Fortelný, Zorvan - Singhateh (32. Fiala). 2. poločas: Stoppen - Cávtal, Matys, Vraštil, Sláma - Vodháněl (78. Růsek), Dele, Ventůra, Langer, Moses - Fiala (61. Zifčák). Trenér: Václav Jílek.