„Věděli jsme, že tady Sigma bude hrát, tak jsme se rozhodli, že poletíme. Řešili jsme to už v prosinci a letenky byly levné. Přiletěli jsme v pondělí a hned v úterý se vracíme,“ popisoval Tony.

Ten vzal s sebou i svoji přítelkyni Valču, která je sice hlavně hokejová fanynka, ale v mládí chodila také na fotbal. „Já ji tam naučím chodit zase,“ prohodil s úsměvem Tony.

Cílem byl hlavně fotbal a souboj jejich Olomouce se sedmým celkem rakouské Bundesligy Austrií Vídeň. Kromě toho ale stihli navštívit také Blue Grotto a centrum okolo Valletty.

„Výhledy jsou tady pěkné, ale déle než týden bychom to asi nevydrželi. Je to tady takové jednolité a izolované,“ shodla se skupinka.

Ta sice gól v utkání neviděla, svůj tým se ale skandováním snažila podporovat a nakonec mohla oslavit triumf v Tipsport Malta Cupu, protože Hanákům remíza stačila.

„Vnímal jsem je. Udělali si zřejmě dovolenou. Je to příjemné, když někoho takhle slyšíte. I hráči to ocenili, byli jim poděkovat. Já jim také děkuju, zaslouží uznání,“ ocenil na pozápasové tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek.

„Děláme na směny a zrovna nám to vyšlo na volno,“ potvrdili fans a hodnotili zápas: „Míč měla více v držení Austria, ale vyrovnávalo se to. Škoda, že tam něco nepadlo, třeba závěr prvního poločasu byl od nás pěkný.“

Olomouc má ve FORTUNA:LIZE nakročeno k boji o evropské poháry. Po podzimu je pátá a i tito zapálení fanoušci si přejí, aby se do Konferenční či Evropské ligy jejich oblíbený klub dostal. „Věřím, že uhrajeme pozici, aby se tady zase nějaká Evropa hrála a my se mohli někam podívat. Určitě bychom se Sigmou vyrazili. Doma chodíme na všechny zápasy, jezdíme i ven,“ prozradil Tony, kterému se nejvíce z venkovních stadionů líbí v Edenu a také nová Malšovická aréna v Hradci Králové.

Všechny pak mrzí, že na Andrův stadion si nenajde cestu více diváků. Sigma je v průměrné návštěvnosti, která přesahuje čtyři tisíce lidí, až na devátém místě v celé soutěži. V procentuálním využití stadionu je horší jen Liberec. Sigma využije tribuny jen z pětatřiceti procent.

„Nevíme, proč lidé nechodí, sám to nechápu. Poslední dobou hrajeme atraktivní fotbal, přesto lidé chodí jen na ty silnější soupeře, jako jsou Sparta, Slavia nebo na Baník. Návštěva určitě neodpovídá vůbec výkonům,“ hodnotil Tony.

A tak se parta kolem něj snaží vzbudit větší zájem i ve svém okolí. „Snažíme se nalákat další. Chodili jsme v šesti, ale teď už nás chodí v partě i přes deset,“ dodal.

Následující měsíce ukážou, zda se olomoučtí fanoušci budou moci vydat na některý výjezd v rámci evropských pohárů. No a kdyby to nevyšlo, třeba se vrátí opět na Maltu. „Klidně bychom sem ještě zavítali. Navíc, kdyby tady třeba zase hrála Sigma tento turnaj,“ uzavřeli.