Sigma začala skvěle. Vysokým napadáním nutila Spartu buď k dlouhým míčům, nebo rovnou ztrátám. Navrch umně využívala soupeřovy děravé levé strany, kde Hancko vůbec nestíhal. První Zahradníčkův centr poslal Vepřek mimo. V 9. minutě však další Zahradníčkův centr napálil pod břevno nechytatelně Daněk, který předskočil mladého stopera Vitíka

Hosté se vzpamatovali až po dvaceti minutách a v třeskutém mrazu se hrál zajímavý fotbal. Pavelka střílel nad, před Julišem odvracel po centru Hancka na roh Hubník. Mandousovy rukavice pak vyprášil tvrdou ranou Karlsson.

Trenéři Radoslav Látal a Pavel Vrba na zápase Sigma - Sparta
Látal: Zlobme se jen sami na sebe! Vrba: Bylo mi nedobře

I Sigma ale měla své šance. Po Dočkalově chybě v rozehrávce Zahradníček vyslal vpřed Chytila, ten ale místo zakončení ještě chtěl hledat Pabla, ovšem pokus o zadovku se mu nevydařil. Pablo to pak ještě zkoušel tvrdě po dalším přistrčení Daňka, míč šel přímo na Nitu.

Druhé branky se Hanáci dočkali až po pauze. Dlouhý Mandousův odkop za obranu si našel Pablo, Odstavil si Vitíka a tváří v tvář Nitovi nezaváhal.

Sparta nevypadala, že by byla schopná postavit se na nohy. Dvě minuty po gólu se situace téměř totožně opakovala, jen Pablo měl na zádech Čelůstku, tentokrát ale neuspěl.

Za pár minut to Hanáky mrzelo. Vitík vyvezl míč a krásně našel Krejčího, který díky zapomenutému Pablovi u postranní čáry nebyl v ofsajdu a snížil na 2:1.

O deset minut později už bylo vyrovnáno. Sudí Franěk dosti přísně posoudil souboj Zmrzlého s Kozákem jako penaltový a Karlsson vyrovnal.

Kryštof Daněk (vpravo)
Neprohráli jsme kvůli hře, říká osmnáctiletý Daněk po gólu Spartě

Sparťané ožili, trenéra Vrbu bylo najednou z lavičky slyšet podstatně víc a hrálo se převážně před olomouckou brankou.

Velkou šanci na rozhodnutí ale dostala jako první Sigma. Daněk byl faulován na hranici vápna Krejčím mladším a kopala se druhá penalta. Jenže Pablovu střelu po zemi k levé tyči brankář Nita chytil.

Olomoucká tragédie se završila v nastaveném čase. Greššák tentokrát jasně stáhl Kozáka a třetí pokutový kop v utkání Karlsson poslal s přehledem k pravé tyči, zatímco Mandous letěl na druhou stranu.

Fotbalovou Olomouc by měl posílit záložník Jean Luc Assoubre z Pobřeží slonoviny.
Sigma loví posily: do Olomouce míří africké křídlo i zlínský "nový Houska".

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:3 (1:0)

Branky: 9. Daněk, 48. González - 67. a 90.+3 obě z pen. Karlsson, 57. Ladislav Krejčí I. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Hubník, González, Greššák - Ladislav Krejčí II. Bez diváků.

Sestavy:

Olomouc: Mandous - Sladký, Hubník, Beneš, Vepřek (32. Zmrzlý) - Zahradníček (80. Radek Látal), Breite, Greššák, Daněk, González - Chytil (90. Poulolo). Trenér: Radoslav Látal.

Sparta: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko - Karlsson, Pavelka (58. Karabec), Ladislav Krejčí II, Dočkal (90.+5 Souček), Ladislav Krejčí I (63. Plavšič) - Juliš (63. Kozák). Trenér: Vrba.