Třicetiletý rodák z Přerova Filip Novák s týmem Olomouce delší dobu trénoval. Od léta byl volným hráčem po svém konci ve Spojených arabských emirátech. Původně však preferoval zahraniční angažmá.

„Pan Minář mě kontaktoval v létě hned mezi prvními, ale tehdy jsem to s díky odmítl. Nezastíral jsem, že jsem pomýšlel především na zahraniční angažmá, které ale nakonec nevyšlo. Chtěl bych všem z klubu poděkovat, že mi už před dvěma měsíci umožnili s týmem trénovat, protože to je velký rozdíl, než když se člověk připravuje sám,“ řekl pro klubový web Filip Novák.

„Filip u nás již delší dobu trénoval. Když padla možnost jeho odchodu do zahraničí, tak jsme využili příležitosti jej získat. I když má za sebou delší herní pauzu, tak věříme, že zúročí zkušenosti ze své bohaté kariéry a pomůže nám v dosažení cílů, které jsme si v této sezoně stanovili,“ řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Olomouci by tak mohl pomoci v boji o evropské poháry. Nyní jí patří ve FORTUNA:LIZE čtvrté místo. „V posledních letech Olomouci evropské poháry určitě chyběly. Hrozně bych si přál, aby tady zase byly, tak jako v minulosti. Samozřejmě si taky přeju, aby začali ve větším počtu chodit fanoušci, protože si myslím, že si to tento region zaslouží,“ dodal Novák.

Levonohý obránce tak může nastoupit už v sobotu na půdě Jablonce.