Po ukončení série šesti remíz by Sigma ráda prodloužila jinou sérii. Devětkrát v řadě neprohrála. Tentokrát bude stát v cestě Mladá Boleslav, kterou ale z posledních sedmi zápasů porazila jen jednou. Z deseti duelů navíc skončila polovina remízou (bilance 2-5-3, celková bilance: 11-13-11).

„Jsme moc rádi, že jsme zlomili tu naši remízovou sérii, ale pracujeme stále stejně. Nechtěl bych, abychom létali v oblacích z toho, že se nám na jaře podařilo poprvé vyhrát. Mužstvu by to mělo pomoct, energie je cítit, ale zůstáváme nohama na zemi a víme, že je potřeba dál bodovat," hlásí trenér Sigmy Václav Jílek

Naposledy svěřenci Pavla Hoftycha skolili jednoznačně Liberec 4:0, když se dvěma góly prezentovala zimní posila Lamin Jawo. Kromě něj posílil kádr prostějovský Vasil Kušej, sparťan Martin Suchomel, slávista Michal Tomič a z Bohemians Daniel Mareček. Tým naopak opustili David Pech, Denis Darmovzal a Ladislav Krobot. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Tomáš Ladra.

„Vasil Kušej, Tomáš Ladra je velmi silná útočná dvojice, navíc doplněná Milanem Škodou, teď ještě Jawo. Především do ofenzivy má Boleslav velmi mnoho silných a také dobře rychlostně vybavených hráčů. Navíc v momentu, kdy je na hřišti, tak je pořád ústřední postavou Marek Matějovský (nejlepší nahrávač týmu s 8 asistencemi, pozn. red.), i když už se jeho role trochu změnila a v některých typech zápasů už jej využívají méně," vypočítává silné stránky soupeře Václav Jílek.

Realizační tým okolo něj bude moci po jednozápasové stopce za čtyři žluté karty znovu moci využít devítigólového Mojmíra Chytila, naopak pro zlomeninu v obličeji vypadl po minulém utkání stoper Vít Beneš.

„Jeho absence je pro nás samozřejmě velkou ztrátou. Je to fakt, dlouhodobě patří k pilířům defenzivy a za mě i k nejlepším stoperům v lize. K fotbalu ale zranění bohužel patří a nemá cenu se za to schovávat. Ostatním týmům také chybějí důležití hráči, musíme být schopni ho nahradit a zvládnout to,“ říká olomoucký kouč.

„Na druhou stranu nám chybí jen on, protože Honza Fortelný i Lukáš Vraštil se nám už vrátili do plného tréninku, takže máme z čeho vybírat,“ dodal Jílek.

Podzimní duel skončil remízou 1:1. Bod Hanákům zachránil v nastavení právě Beneš. Boleslav poslal do vedení už ve čtvrté minutě Fulnek. Poslední utkání na Andrově stadionu pak vyhrála ve finále nadstavby minulé sezony Mladá Boleslav 2:1.

Duel šesté Sigmy s osmou Mladou Boleslaví, která ztrácí na Hanáky tři body, startuje v sobotu v 15 hodin. Proti Českým Budějovicím si zapsala Sigma negativní rekord. Přišlo pouze 1620 diváků, což je nejméně v historii samostatné české ligy (vyjma omezení spojených s covidem).

„Představoval bych si větší návštěvu. Je škoda, že fanoušci na fotbal v Olomouci nechodí. Přál bych si, abychom je přitáhli svými výkony. Hrajeme v šestce, což je podle mě úspěch. Věřím, že když budeme vyhrávat, tak si sem cestu najdou. Mohlo by tady chodit pravidelně pět tisíc. Před diváky se nám hraje lépe,“ řekl navrátilec Martin Pospíšil.