„Je to takové nutné zlo, ale k té přípravě to zkrátka patří. Přežili jsme to ale a máme zase na rok klid," říkal 32letý borec krátce po absolvování všech fyzických testů v neředínském aplikačním centru Baluo při Univerzitě Palackého a pokračoval: „Přišlo mi, jako by ani žádné volno nebylo. O svátcích jsme byli stále na nějakých rodinných návštěvách, pak jsme jeli na pár dní do Polska na hory a hned po návratu jsem se hlásil tady. Uteklo to zkrátka jako voda."

Stále mi někdo běhal za zadkem

Pospíšil, který Sigmu posílil v zimní přestávce minulého prvoligového ročníku z polského Bialystoku, zatím možná trochu zaostává za očekáváním a nadějemi, které do něj olomoučtí fanoušci vkládali. Jak ale sám říká, určitě ještě neřekl své poslední slovo.

„Začátek byl možná až nad míru dobrý, až jsem si na sebe vytvořil až příliš velká očekávání a už to tak dobře nešlo. Navíc si na mě soupeři postupně začali dávat pozor a stále jsem cítil, jak mi někdo běhá za zadkem. Jsem ale přesvědčen, že na jaře uvidíte Martina Pospíšila takového, jaký se vrátil," hlásí odhodlaně.

Václav Jílek
Ondra si za svou práci posun zaslouží, říká Jílek. Kdo naopak přijde z Edenu?

Po devatenácti podzimních zápasech je Sigma s 28 body pátá, což by jí sice zaručovalo postup do evropských pohárů, její náskok na šestý Baník a sedmou Mladou Boleslav však činí pouhý jeden bod. Je tedy jasné, že rozhodovat bude doslova každá maličkost. „Věřím, že ty pohárové příčky nakonec urveme. Přece jen, tým na to máme kvalitní až dost," říká sebevědomě.

Příprava v Polsku? Intenzivnější

V české nejvyšší soutěži hrál Pospíšil naposledy v sezoně 2016/2017 za Jablonec. Nyní tak znovu po mnoha letech v Polsku zažívá zimní přípravu v tuzemských podmínkách a může proto porovnávat. „Je to hodně podobné. Tam to ale bylo intenzivnější. Dvoufázový trénink probíhal klidně i tři týdny v kuse. Na druhou stranu ale, v Polsku se začíná o něco později, zatímco tady se startuje ihned po novém roce," popisuje.

Budeme vědět, na čem jsme

Letos se ale nebude jednat o úplně tuctovou přípravu, kterou jsou hráči většiny českých týmů zvyklí absolvovat každý rok. Olomoučtí borci totiž během ní absolvují dvě zahraniční soustředění, a to na Maltě a v Turecku.

Ondřej Zmrzlý v modrém dresu Olomouce
Odchod opory? Společně se Zmrzlým by do Edenu měl zamířit i asistent Kerbr

„Je to dobré. Většinou jsme zvyklí v prvních dvou týdnech jenom běhat a teď hned v prvním týdnu skočíme do zápasů. Navíc proti kvalitním týmům, takže budeme vědět hned na začátku, jak na tom jsme," libuje si.

Ondrovi to přeji

Olomouckou fotbalovou veřejností nyní hodně rezonuje chystaný odchod jedné z opor a zároveň i olomouckého odchovance Ondřeje Zmrzlého do pražské Slavie. „Já mu to přeji. Asi půl roku zpátky jsem Ondrovi říkal, že už je ve věku, kdy potřebuje udělat další kariérní krok. Pořád mi u něj něco chybělo, v poslední době to ale rozbalil úplně naplno a jsem rád, že se mu toho laufu podařilo využít," pochválil Martin Pospíšil na závěr svého nejspíš už brzy bývalého spoluhráče.

Přípravné zápasy SK Sigma Olomouc:10.1. vs. Trnava (Malta)
13.1. vs. Hr. Králové (Malta)
15.1. vs. Austria Vídeň (Malta)
20.1. vs. Prostějov (Prostějov)
24.1. vs. Kroměříž (Prostějov)
30.1. vs. Zaglebie (Turecko)
3.2. vs. Vejle (Turecko)