Osmadvacetiletý záložník Assoubre už se Sigmou nějakou dobu trénoval. Klub transfer oficiálně ještě neoznámil, nicméně hráč už je ve svazovém systému zaregistrován jako hráč Olomouce.

Jeho fotbalový životopis je bezpochyby zajímavý. Prošel akademií španělského Villarrealu stejně jako Pablo González, který se za rok a půl v Sigmě etabloval v důležitého hráče. Společně si oba také zahráli za rezervu „Žluté ponorky“, jak se klubu přezdívá.

Ve Španělsku hrál Assoubre také za Gimnástic Tarragona ve druhé lize. Před dvěma lety s ním dokonce bojoval v play-off o nejvyšší soutěž, leč neúspěšně.

Z minulosti má také zkušenosti s kyperským fotbalem. V Larnace nasbíral i pět startů v Evropské lize. Naposledy Assoubre působil v řecké Larise, od července byl ale bez angažmá.

Sigma proti Spartě. Ilustrační foto
Sigma jde na Spartu bez tří důležitých hráčů. Faul na Housku řeší disciplinárka

DALŠÍ DVĚ POSILY?

Před pondělním koncem přestupního termínu by měl ze Zlína přijít záložník Patrik Slaměna. Se Sigmou je domluvený na angažmá od léta, protože se rozhodl neprodloužit ve Zlíně smlouvu. Jednání však i podle informací Deníku směřují k tomu, že dorazí nakonec už v zimě.

Juniorský reprezentant se ve Zlíně propracoval do áčka už v sedmnácti letech. Trvalé místo v základní sestavě si ale nevybojoval. Ve dvaceti letech má na kontě 13 startů v nejvyšší soutěži. V této sezoně pět. V minulém ročníku hostoval v druholigovém Prostějově.

Server isport.cz a avizuje pro Olomouc ještě jedno jméno. Dalším novým jménem na Hané pak má být Jaroslav Mihalík. Šestadvacetiletý fotbalista, jenž se před časem mihl v pražské Slavii, patří od roku 2017 Cracovii Krakov. Později hostoval v Žilině a naposledy v Lechii Gdaňsk, kde měl být až do léta tohoto roku. Jaro by podle isportu ale mohl strávil v Olomouci.