Výsledek 5:9 z utkání Zlín – Mladá Boleslav rezonoval celou veřejností. Rekordní počet branek stál následně místo trenéra Pavla Vrbu, kterého na lavičce nahradil Bronislav Červenka.

„Dobře tento rekordní zápas vnímáme, ale z toho důvodu to pro nás nebude jednoduché. Pod novým trenérem se hráči určitě zaměří na zlepšení defenzivy, aby se nic podobného neopakovalo. Navíc dali pět gólů, takže ofenzivu nemají špatnou,“ řekl asistent trenéra Sigmy Milan Kerbr.

Sigma v uplynulém kole získala last minute bod na hřišti Pardubic po vlastní brance domácích a ráda by potvrdila formu na svém hřišti. Na Andrově stadionu vyhrála pět ze šesti zápasů a celkově je na čtvrtém místě se stejným bodovým ziskem jako má třetí Plzeň (ta má ale o utkání méně). Rovněž ale náskok na sedmé Slovácko se ztenčil na dva body.

Pavel Vrba na tréninku Velkého Újezdu
Nové angažmá pro trenéra Vrbu? Vedl ambiciózní tým z olomoucké třetí třídy

Zato Zlín je poslední a připsal si pouze šest bodů, venku pak pouze jeden za remízu v posledním utkání na Bohemians.

Hanáci tak půjdou do utkání v roli favorita. V loňské sezoně si proti ševcům připsali dvě vítězství o jediný gól.

Realizační tým Olomouce může být spokojený, protože se mu vyprázdnila marodka. Dokonce se do tréninku zapojil také dlouhodobě zraněný Antonín Růsek, který řešil problémy se zády. „Po zdravotní stránce už jsou všichni hráči připravení, za což jsme rádi. Dokonce už s námi trénoval i Tonda Růsek, kterému ale návrat pochopitelně bude ještě nějakou dobu trvat," prozradil Kerbr.

Kouč Václav Jílek však nebude moci využít služeb Jana Vodháněla, který v Pardubicích viděl čtvrtou žlutou kartu. „Bude nám chybět. Byl z toho špatný, protože cítil, že dostal kartu neprávem. Zlín je typologicky tým, který by mu mohl sedět, ale jsou připraveni další hráči,“ říkal trenér Sigmy Václav Jílek.

Proti Olomouci bude v sobotu od 15 hodin stát nejhorší obrana soutěže. Zlín inkasoval už 34 branek. „Je naší povinností utkání zvládnout,“ hlásí stoper Sigmy Vít Beneš.

Andrův stadion tribuna
Sigma bude rekonstruovat Andrův stadion, aby splňoval kritéria UEFA

„Musíme do zápasu vstoupit maximálně koncentrovaní a správně mentálně nastavení. Budeme chtít udávat tempo a směr zápasu. Budeme chtít být aktivní, důrazní a nepříjemní, abychom soupeře zmáčkli, dali gól a vtáhli i naše fanoušky,“ dodal Kerbr.

V minulém týdnu však Zlín posílil záložní řadu o Španěla Pabla Gonzaleze, kterého olomoučtí fanoušci z působení v Sigmě Olomouc moc dobře znají. Kromě něj obléká dres soupeře také další fotbalista, který prošel olomouckým celkem, Filip Žák.