V utkání se objevil také Jakub Matoušek, který odstartoval přípravu až ve středu s béčkem a klub hledal možnosti jeho využití na hostování. Příležitost dostal také mladý Mikeš Cahel a fanoušci mohli sledovat také nové posily v podobě Františka Matyse, Lukáše Juliše a hrál i testovaný Yunus Muritala.

Hanákům se povedl vstup do utkání. Už v deváté minutě prostrčil míč na Juliše Kramář a nová akvizice do útoku nedala brankáři šanci.

O pár minut později po čtvrt hodině hry využil Jan Vodháněl obrovskou hrubku v rozehrávce soupeře a z malého vápna napálil míč z jedné do sítě.Následně mohl přidat svůj druhý gól Juliš, ale po centru Matouška hlavičkoval mimo. a v další příležitosti jej vychytal brankář.

Na druhé straně se podařilo slovenskému celku snížit, když míč k zadní tyči uklidil Kolorédy.

Po změně stran se na hřišti protočila kompletní sestava Sigmy, zůstal pouze Mikeš Cahel. A v 56. minutě dostal krásný míč za obranu Přichystal, svoji šanci ale neproměnil, tak vyražený míč přihrál pod sebe a Yunus Muritala jej se štěstím procpal přes obránce stojícího na brankové čáře.

„Muritala ukázal určitou kvalitu, ale poločas a jeden tréninkový týden je strašně málo, měli jsme tam jen dvě herní jednotky, takže nám ještě zůstane v rukách. Ukázal potenciál, který spočívá hlavně v rychlosti a pracovitosti. Je nepříjemný v presinku, ale v koncovce by mohl zachovat více klidu,“ hodnotil trenér Sigmy Václav Jílek.

Další gól už ani jeden z týmů nepřidal, a tak slaví Sigma na úvod přípravy vítězství. „Výhru bych nepřeceňoval, utkání zapadlo do kondičního bloku. Chtěli jsme zátěž rozložit mezi dvě jedenáctky a vyzkoušet si způsoby herní, se kterými bychom chtěli počítat do sezony. Měli jsme se prosadit více gólově. Každé vítězství je ale pro sebedůvěru hráčů důležité. Je potřeba je sbírat i v přátelských zápasech,“ uzavřel Václav Jílek.

V sobotu 1. července změří ve Slatinících síly opět se slovenským týmem, tentokrát Banskou Bystricí (11.00).

SK Sigma Olomouc - MFK Dolný Kubín 3:1 (2:1)

Branky: 9. Juliš, 15. Vodháněl, 56. Muritala - 35. kolorédy.

Sestava Sigmy: 1. poločas: Digaňa – Matys, Beneš, Zmrzlý – Matoušek, Breite, Pospíšil, Cahel – Vodháněl, Juliš, Kramář. 2. poločas: Trefil – Chvátal, Pokorný, Vraštil, Cahel – Dele, Ventúra, Fortelný – Zifčák, Muritala, Přichystal. Trenér: Václav Jílek.