Ve 27. kole stojí Sigmě Olomouc v cestě Zlín, který Hanáky přivítá na svém stadionu. Oba týmy dělí třináct bodů. Sigma je osmá, Zlín čtrnáctý. Na nejlepší šestku Olomouc ztrácí šest bodů a náskok na jedenáctou příčku má jen tříbodový. Z posledních deseti zápasů totiž získali Olomoučtí jen šest bodů, zatímco ševci devět.

Kouči Jiřímu Saňákovi se vrací do sestavy po karetních trestech Lukáš Vraštil, Jakub Pokorný a Jan Vodháněl, kteří při domácí porážce s Pardubicemi 0:2 chyběli.

SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905, Jiří Saňák
Sigma je dole a musí se dívat pod sebe. Nechci s takovými pracovat, říká Saňák

„Nepovedený zápas s Pardubicemi jsme si vyhodnotili. Spokojení jsme nebyli. Dají se očekávat změny. Rozhodně se budeme chtít v řadě parametrů výrazně zlepšit. Už od základních věcí k tomu musíme přistoupit zcela jinak. Výkon musí být velmi odlišný,“ je si vědom kouč Sigmy Jiří Saňák. který připustil změny v sestavě.

Sigma poslední tři ligové zápasy ve Zlíně vyhrála. Naposledy na podzim se však na Andrově stadionu zrodila bezbranková remíza.

Nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Zlína je Vukadin Vukadinovič, který dal pět gólů a na čtyři nahrál. V kádru kouče Červenky jsou také bývalí hráči Sigmy Olomouc Pablo Gonzalez či Filip Žák, oba ale budou pravděpodobně chybět pro zdravotní problémy stejně jako Didiba, Ikugar, Janetzký či Tkáč.

„Od Zlína očekáváme jednoznačně bojovný a organizovaný výkon. Trenér Červenka v tomto směru odvedl velký kus práce. Tým je hodně produktivní. Musíme si však dát v první řadě pozor především na svůj vlastní výkon,“ říká Saňák.

SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905, Jiří Saňák
Sigma je dole a musí se dívat pod sebe. Nechci s takovými pracovat, říká Saňák

Zlín na domácím stadionu z posledních šesti duelů prohrál jen s Baníkem a dokázal remizovat například se Slavií.

Na druhé straně visí otazník nad Navrátilem, Růskem, Křišťálem a také Vítem Benešem, který pro zranění nedohrál minulé utkání.

Utkání startuje na zlínské Letné v sobotu v 15 hodin.