Osm! Přesně tolik zápasů v řadě nenašli fotbalisté Sigmy Olomouc recept na sobotního protivníka. Naposledy se radovali na Andrově stadionu 8. prosince 2018 po výhře 1:0, kterou trefil Martin Nešpor.

Stejný počet zápasů nedokázali Hanáci vyhrát ani v Uherském Hradišti. Časově to ale vychází mnohem hůře. Naposledy Sigma ze stadionu Slovácka přivezla tři body 25. února 2012. Tehdy i v deseti po vyloučení Rossiho vyhráli 1:0 po vlastním gólu Libora Doška. Nyní na Městském stadionu Miroslava Valenty nevstřelili branku již 306 minut.

Sigmě se proti Slovácku střelecky celkově příliš nedaří. Na podzim při domácí porážce 1:2 (branky: Zorvan - Mihálík, Kozák) mu dala gól po šesti zápasech, tedy 570 minutách.

Denis Kramář
Myslíme na budoucnost, hlásí Minář. Do Sigmy přichází talentovaný útočník

„Dlouho jsme na Slovácku nevyhráli, což bychom chtěli změnit. Myslím, že mužstvo už se dobře sehrálo a herně to vypadá slušně. Víme však, že Slovácko je silný soupeř. Mužstvo má dlouho pohromadě, i když nějaké změny tam jsou jako třeba naposledy Tomič (zamířil do Slavie). Kvalitních hráčů ale mají hodně a ne nadarmo hrají několik sezon po sobě nahoře," hodnotí asistent trenéra a bývalý hráč Slovácka Milan Kerbr.

Tým trenéra Martina Svědíka, který ve Slovácku prodloužil smlouvu, se navíc po nepovedeném startu do FORTUNA:LIGY, který mohl být zapříčiněný účastní v Konferenční lize, zvedá. Z posledních pěti kol hned čtyřikrát vyhrál a úspěšným vstupem do jarní části, kdy porazil České Budějovice 1:0 brankou Holzera, se dotáhl bodově právě na Sigmu. Pátá Olomouc i sedmé Slovácko mají shodně 25 bodů.

V zimě kádr Slovácka příliš změn nezaznamenal. Opustil jej pouze útočník Libor Kozák a klub přivedl z druholigové Dukly Praha Kima Seung-Bina.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Střípky Davida Kobylíka: Po mistrovství začala liga a bolely oči

Sigma bude chtít navázat na dobrý výkon proti Spartě, proti které zaujal hlavně Antonín Růsek. „Po zápase se Spartou u nás převládal pocit, že jsme měli na to, abychom zápas vyhráli, i když jsme v závěru měli štěstí. Trochu nás to mrzelo, ale musíme jít dál. Kluci ví, že musí zůstat koncentrovaní," hlásí Kerbr.

Navíc bude mít realizační tým okolo Václava Jílka poprvé v ostrém utkání k dispozici Jana Fortelného, který proti Spartě nemohl z důvodu dohody klubů nastoupit. Naopak chybět bude jiný středopolař Jiří Spáčil. „Má drobný problém s krkem. K dispozici však nově budou Honza Fortelný i Lukáš Greššák, který už je v zápasové kondici,“ uzavřel Milan Kerbr.

Utkání startuje v sobotu v 15 hodin.

HONEMSEM Memoriál Pavla Holíka v nohejbale 2020 v Přerově.
Kam za sportem? Olomoucko hostí Nymburk, Přerov špičkový nohejbal