Bez nachlazeného Michala Vepřeka, který odcestoval ještě před duelem zpět do České republiky a s Pavlem Zifčákem na pravém beku nastoupila Sigma do utkání hodně aktivně.

Oproti předešlým duelům to byli Hanáci, kdo od začátku diktoval tempo. Nejprve v 11. minutě z nevinného autu na vlastní polovině otočil Spáčil přes půl hřiště hru, Matoušek si prvním dotykem hrudí sklepl míč do vápna a otevřel skóre.

O pět minut později vybojoval Breite míč pro Růska, ten si akci rozjel, roztáhl hru na kraj na Matouška, který centrem do kapsy našel právě Růska, který ve skluzu zvýšil už na 2:0.

„Vzhledem k číslům musí u Kubu Matouška panovat spokojenost, udělal oproti podzimu pokrok v pracovitosti. Sám vidí, že se to vyplácí,“ hodnotil trenér Václav Jílek.

Radim Breite
Sigma si pojistila tři hráče, dalším osmi ale stále v létě smlouva končí

Tirol poprvé vystrčil růžky po půl hodině, ale střela z dobré pozice ve vápně šla vysoko nad.

Ve 32. to byla ale opět Sigma, kdo převzal otěže. Zmrzlý kopal přímý kop ze stejné pozice jako v pátek proti Trnavě, když rozhodl v 86. minutě o výhře 3:2. Kroutil jej naprosto totožně a na kluzkém terénu míč před brankářem nepříjemně skočil, ten jej dostal pouze na tyč a dobíhající Uriča jej doklepl do sítě.

„Dneska složil takovou fotbalovou maturitu. Ve druhé půli se přesunul z křídla na beka, na což jsme ho připravovali a přístupem to zvládl, chválil Jílek.

Olomoučtí fotbalisté tak měli svoji třígólovou normu na zápas na Maltě proti Tirolu velice rychle splněnou.

„V každém duelu jsme byli produktivní, soupeř byl ale lepší v přechodové fázi, hráčům bych vyčetl akorát to, že se nebyli schopni dostávat z těžších situací,“ viděl kouč.

Tomáš Hořava v zápase podzimní části III. třídy skupiny C na Hodonínsku.
Tomáš Hořava válí na vesnici III. třídu. Má to svoje kouzlo, říká

„Hráli jsme aktivně a nenechávali jsme soupeři prostor, proto nebyl příliš nebezpečný,“ dodal Jílek.

Do druhé půle trenér Jílek sestavu hodně prostřídal, rakouský soupeř se dostával více do hry, ale žádnou velkou šanci si nevypracovali, střídající Stoppen musel řešit pouze pár centrů a nejnebezpečnější byly dvě dalekonosné rány. Obě kryl a udržel tak společně se Stejskalem, jenž chytal úvodní půli, čisté konto. Ani Olomouc už ale nijak nehrozila.

„Změn bylo o přestávce dost a bylo vidět, že naše hra byla taková nesourodá,“ potvrdil Jílek.

Celkově na Maltě získali Hanáci plný počet devíti bodů a celý turnaj opanovali. V sobotu 29. ledna je čeká generálka proti Zbrojovce Brno. O týden později už rozjedou jarní část FORTUNA:LIGY na půdě Jablonce.

„Z kluků cítím chuť zlepšit postavení v tabulce, musíme tuhle naši produktivitu přenést do ligy,“ uzavřel Václav Jílek.