„Velmi se těším na novou výzvu. Jsem rád, že jsem se vrátil do Česka. V Olomouci se mi líbí snad úplně všechno, včera jsem se byl projít po centru města a jsem nadšený. Pro přestup do Sigmy jsem se rozhodl díky zájmu, který projevila, a také díky korektnímu jednání pana Mináře. Roli hrál i nástup trenéra Jílka. Znám ho z mládežnických reprezentací. Je to skvělý trenér,“ řekl Vaněček pro klubový web.

David Vaněček

datum narození: 9. března 1991
Výška: 192 cm
váha: 91 kg
post: útočník

„Po uplynulé sezóně jsme cítili potřebu získat hrotového útočníka. To se nám dnes podařilo. Davida jsme sledovali dlouhou dobu, je to kvalitní hráč. Věříme, že se mu bude v Sigmě dařit,“ uvedl sportovní manažer Ladislav Minář.

Plzeňský odchovanec Vaněček na sebe v české lize upoutal především v dresu Teplic. Odtud pak v roce 2019 odešel do skotského klubu Heart of Midlothian. Už po půlroce se však stěhoval do Maďarska. Tam hrál nejprve za Puskás Akademii, kde byl spoluhráčem Jakuba Plška a v posledním půlroce za Diósgyöri VTK. V uplynulé sezoně 2020/21 vstřelil v maďarské lize za Puskás a DVTL v 21 zápasech tři branky.

Se střílením gólů měla Olomouc v posledním ročníku FORTUNA:LIGY značné problémy. Ve 34 zápasech jich nakonec Hanáci nasázeli pouze čtyřicet. I z toho důvodu skončili až na 9. příčce. tabulky.