Tři brankáři, sedm obránců (oproti grafice zařazen Matěj Hadaš), deset záložníků a šest útočníků. Takové je složení kádru Václava Jílka pro soustředění v Turecku. Oproti úvodnímu zápasu proti Zlínu chybí pravý bek Filip Slavíček či křídelník Jáchym Šíp.

„Museli jsme zvažovat vytížení. Slavíček s Šípem jsou velice mladí, potřebují získat zejména herní minutáž. Když jsme si dávali na misku vah zatížení, které bychom jim byli schopni věnovat v Turecku, kde nemáme, vzhledem k brzkému startu ligy čas něco výrazného zkoušet, rozhodli jsme se, že pro oba bude lepší, když těch deset dnů zůstanou tady a s béčkem a odehrají tři zápasy. Pro oba to bude, vzhledem k jejich věku, mnohem lepší. Byť to pro ně může být třeba smutné,“ objasnil asistent trenéra Jiří Saňák.

Do Turecka nepoletí ani letní posila Martin Košťál. Košťál, Šíp i Slavíček figurovali v sestavě béčka při úterním utkání proti Kvítkovicím (2:0) a Šíp se dvakrát prosadil. Část utkání odchytal také Tadeáš Stoppen, který však ve středu na palubě bude. Pro zranění na ní naopak nebudou Juraj Chvátal (operace ramene) a dlouhodobě zraněný Matúš Macík.

„Matúš Macík s námi nepojede, protože je stále v rehabilitačním a rekondičním módu. Stejně tak Juraj Chvátal, který už má z ramene ortézu sundanou, zůstává však na terapie, které mu nejsme v Turecku schopni zajistit,“ pokračoval Saňák.

Pro Sigmu je důležité, že s ní odletí také na podzim šestigólový Mojmír Chytil. „V úvodu přípravy vypadl kvůli viróze. Ve Zlíně jsme jej nechtěli brát hned na umělku. Měl individuální plán. Mám jej normálně napsaného mezi hráči, kteří s námi poletí do Turecka,“ říkal v sobotu po prvním přípravném utkání trenér Václav Jílek. A vypadá to, že se jeho slova potvrdí.

„Jako trenéři jsme rádi, že se ho podařilo udržet. Bez náhrady, kterou se nepodařilo získat, bychom se oslabili. Musíme myslet i na sebe a na naše fanoušky. Chceme se pokusit hrát o přední příčky, i když je to vyrovnané a je to velká výzva,“ doplnil jej den před odletem Saňák.

Sigma sehraje během deseti dní tři duely. V cestě bude stát hned v pátek Rapid Bukurešť, v pondělí 16. ledna Cracovia Krakov a v pátek 20. ledna, den před odletem domů, Kisvárda. Časy utkání prozatím nejsou potvrzeny.

„Na papíře vypadají soupeři dobře. Jsme spokojeni s jejich úrovní. Myslím, že by nám to mohlo pomoci do úvodních jarních kol, kdy nás čeká těžký los. Když ale jedete na soustředění, nikdy nevíte, jak k zápasům přistoupí,“ uzavřel Saňák.

Olomoučtí hráči odletí ve středu dopoledne z Vídně do cílové destinace Antalye, přesněji do nedaleké Lary. V letadle by měli být společně s dalšími dvěma týmy FORTUNA:LIGY Baníkem Ostrava a Českými Budějovicemi.