V hlavách olomouckých fotbalistů ještě nejspíš rezonují vzpomínky na sváteční duel ve španělské Seville v Evropské lize a není se co divit.

Pro drtivou většinu hráčů to byl navzdory porážce největší zážitek v kariéře.

Jenže blyštivý svět Evropské ligy se pro Hanáky minimálně do příští sezony uzavřel.

Pokud se k němu chtějí Hanáci propracovat z ligové soutěže, musí urychleně začít sbírat body.

Jediné tři uhráli v Mladé Boleslavi ještě v červenci, pak už zapsali jen čtyři porážky v řadě.

„V lize to zatím nevypadá vůbec dobře, musíme se rychle přepnout, i když nás zápas se Sevillou stál hodně sil. I pozdě večer bylo velké dusno, ale věřím, že se nám podaří dobře zregenerovat,“ říkal po utkání přímo v Seville záložník David Houska.

Tomáš Vaclík se zdraví s hráči Sigmy před výkopem zápasu v Seville
Sigma nechala ve Španělsku moc dobrý dojem, říká Vaclík

Využít náročného programu Sigmy by chtěl i trenér vršovických klokanů Martin Hašek.

„V minulé sezoně byla Olomouc štikou ligy, díky čemuž se dostala do pohárů. V důsledku toho je teď pohárové zápasy stojí body a síly. Po Seville asi úplně fresh nebudou. Moc bychom si přáli toho využít a bodovat,“ řekl.

Na náročný program už reagoval i kouč Sigmy Václav Jílek, který v Seville už po hodině hry stáhnul dvojici záložníků Lukáš Kalvach a Jakub Plšek.

„Musím se přiznat, že jsme už chtěli hodně vytížené hráče malinko pošetřit, ale hlavní důvod byl, že Plšek i Kalvach nestíhali rychlostně tempo hry,“ prozradil kouč Václav Jílek.

Václav Jílek na stadionu Sevilly FC
Jílek: Sevilla ukázala naše nedostatky i kvalitu. Aspoň gól jsme si zasloužili

Pilař do hry?

Ten také kvůli lepší regeneraci inicioval, aby Hanáci po utkání v Seville neletěli okamžitě domů, ale přenocovali do pátku.

Ráno si zatrénovali v tréninkovém centru Sevilly a teprve v poledne vyrazili zpět do Česka.

„Bylo to naše přání, protože v Kazachstánu jsme si vyzkoušeli noční cestu a musím říct, že jsme dva dny nevypadali vůbec dobře a to jsme hráli další zápas až v pondělí. Teď hrajeme už o den dřív,“ vysvětlil Jílek.

Největším otazníkem nedělní sestavy je obsazení stoperů. Se startem zraněného Václava Jemelky se počítat nedá. Takže šanci dostane znovu Roman Polom. Jestli se ale vedle něj postaví stejně jako v Seville Jan Kotouč, nebo se vrátí Jan Štěrba, to se uvidí.

Hrát už by snad proti Bohemians mohl Václav Pilař, který poslední dva týdny laboroval se svalovým zraněním, naopak k dispozici nebude Jílkovi Juraj Chvátal. Zranění ramene z Jablonce si vyžádá několikatýdenní pauzu.

Bohemians se zase musejí obejít bez Dominika Maška, který si vykloubil loket v minulém kole proti Spartě a má ruku v sádře. Mimo hru jsou kvůli zranění také Švec a Vondra.

Zápas Sigma - Bohemians 1905 odstartuje na Andrově stadionu v neděliv 18 hodin.

Jan Kotouč v andaluském pekle proti Seville FC
Kotouč skočil z Playstationu rovnou do kotle v Seville. "Trochu tréma byla"