Tři góly zařídil Jakub Řezníček. Jenže teď už na Hané není ani útočník, který se po konci hostování vrátil do Plzně, ani body, které Sigmě na jaře dávaly pohodu a klid.

„Kdyby to skončilo zase 4:1, nezlobil bych se. Ale Zlín má jiného trenéra, hraje jiným stylem, oba týmy jsou v úplně jiném postavení,“ vypočítal trenér Sigmy Václav Jílek.

Hanáci jsou po jedenácti kolech až čtrnáctí, ale pořád se spíš sbírají z pomalého startu do sezony. Euforické vítězství nad Spartou před reprezentační přestávkou by mělo být impulsem, který tým nakopne a postrčí ho k trvalejšímu posunu vzhůru.

„Sami hráči si musí uvědomit, jakou cestou jsme se k vítězství nad Spartou dostali a že jiná cesta k bodům nevede. Není to o tom, že my to tady do nich za týden nějak dostaneme,“ připomněl Jílek maximální nasazení a koncentraci na plnění především defenzivních úkolů.

Bílkova proměna

Zlín sice není Sparta, ale v tabulce mu ne náhodou patří výborné páté místo.

„Hlavně v úvodu těžil z netypického rozestavení 3-5-2,“ všiml si Jílek netradičního stylu hry, který týmu ordinuje kouč Michal Bílek. Ten převzal v létě otěže od Vlastimila Petržely a Zlín výrazně proměnil.

„Dnes je to jiné, kvalitní mužstvo, které je dobře vedené,“ tvrdí Jílek.

Před reprezentační přestávkou ale i Zlín postihla výsledková minikrize. Nevyhrál třikrát za sebou a z absolutní ligové špičky přece jen trochu vycouval.

„Jeden získaný bod z posledních tří zápasů je hodně málo. Chtěli bychom v Olomouci napravit naši poslední domácí prohru s Libercem, která nás hodně mrzí,“ říká kouč Ševců Michal Bílek..

„Po odchodu Traorého nehrajeme dobře. Bylo nám jasné, že absenci jednoho z nejlepších hráčů ligy budeme pociťovat,“ připomněl Bílek jednu z příčin – odchod klíčového středopolaře do Slavie.

„V přestávce jsme zapracovali na zlepšení všech činností. I když se nám herně nedaří, tak se zápasy dají vyhrát,“ dodal někdejší reprezentační kouč, kterému dělá radost návrat útočníka Poznara do tréninku. Na Hané by tak měl hrát na hrotu vedle další věže Beaguela.

„Nejsou to ale jen hlavičkáři. Dokáží pokrýt míč i zakombinovat. Je potřeba se na ně připravit celkově, nejen z pohledu dlouhých míčů,“ upozorňuje Jílek.

Ten bude postrádat Šimona Faltu, který nakonec přece jen obdržel jednozápasový trest za kontroverzní vyloučení v Liberci. Fit už by naopak měl být Václav Pilař.

„Jestli do základu, nebo na lavičku, to si nechám pro sebe,“ mlžil ještě v týdnu Jílek.

Duel na olomouckém Andrově stadionu začíná v sobotu v 15 hodin.