Sedm ligových a osm mistrovských zápasů v řadě už fotbalová Sigma Olomouc nepotěšila své fanoušky vítězstvím na Andrově stadionu. I proto se v tabulce propadá. Třikrát v řadě momentálně prohrála a v devíti jarních kolech získala pouhých pět bodů. Patří jí osmé místo, s pouhým dvoubodovým náskokem na jedenácté, které znamená skupinu o udržení.

„Co se týče postavení v tabulce a bodového zisku, čeká nás mimořádně důležitý zápas. Všichni si to uvědomujeme. Připravujeme se ale jako vždycky s naprosto nejlepším vědomím, jako na jiné zápasy. V tom se příprava neliší,“ říká trenér Sigmy Olomouc Jiří Saňák.

Ladislav Minář
Sigma vyplatila agentům čtyřnásobně víc než rok předtím, trumfla i Baník

Jablonec je totiž dvanáctý a na Hanáky ztrácí pět bodů. Ani Severočechům se však nedaří, prohráli třikrát v řadě, když budeme počítat také MOL Cup s Plzní, tak čtyřikrát. Na podzim získali o tři body více než Olomouc.

Bývalý kouč Sigmy Radoslav Látal, který sedí na lavičce Jablonce, čítá několik absencí. Pro žluté karty budou scházet Martinec a Souček, pro stopku za červenou zase Hurtado. Kvůli zranění by neměli nastoupit ani Pleštil, Drchal, Krulich či Nebyla. K dispozici však bude mít nejlepšího střelce Chramostu (8 gólů) či pětigólového Kratochvíla. Z bývalých hráčů Sigmy pak Davida Housku.

„Jablonec má ve svém středu dostatek kvalitních hráčů. Tvoří silný tým a také jsou schopní porazit v podstatě kohokoliv. Jako obvykle se však musíme soustředit především na vlastní výkon. Od něj se vše odvíjí,“ dodal Saňák.

 Fanoušci Sigmy
Bilboardy či odchod ze stadionu. Proti vedení Sigmy jdou další protesty

Ten pravděpodobně nebude moci využít služeb Beneše, Macíka, Růska, Navrátila či Křišťála. Na podzim se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Utkání startuje v neděli v 15 hodin a fanoušci Sigmy chystají protest na devatenáctou minutu.

Zdroj: Michal Muzikant