Hanáci naposledy remizovali na Spartě, Slezané zase doma se Slavií, navíc v deseti lidech. „Hráli výborně,“ ocenil soupeře trenér Sigmy Radoslav Látal.

„Nečeká nás nic jednoduchého, jak si možná někdo myslí. Na to zapomeňte. Bude to houževnatý soupeř,“ soudí před utkáním.

„Naší povinností je ale doma bodovat. O to pro nás bude těžší,“ dodal Látal, který nepředpokládá, že by Opava přijela do Olomouce jen bránit.

„I proti Slavii napadali vysoko a šli do presinku, dokud byli v plném počtu. Couvli, až když byli v deseti. A v bloku potom hráli perfektně. Musíme se na to dobře připravit,“ burcuje svůj tým před duelem se soupeřem, jenž hlavně v posledním kole dokázal, že umí favorita pozlobit.

Látalova slova koneckonců potvrzuje i vyjádření kouče Opavy Ivana Kopeckého. Ten přiznává Sigmě roli favorita, ale také si je dobře vědom, že Opava potřebuje zabrat.

Po dvou výhrách z prvních dvou kol, bodovala znovu až proti Slavii.

„Když se podíváme do tabulky, tak víme, že musíme bodovat. Body potřebujeme a jedeme si pro ně,“ řekl.

Zároveň Hanáky považuje za nevyzpytatelný tým.

„Dokázala ztratit dobře rozehrané utkání na Bohemce, ale taky výrazně potrápit Slavii a bodovat na Spartě,“ vypočítal Kopecký, který bude na Hané postrádat olomouckého odchovance stopera Jaroslava Svozila, který byl v posledním kole vyloučen.

Sigma Olomouc proti Zbrojovce Brno. Ilustrační foto
Chystá se bitva legend na Moravském poli. Sigma za Lužánkami vyzve Brno

Kvůli zranění nejspíš nenastoupí ani talentovaný záložník Pavel Šulc, jenž v klubu hostuje z Plzně.

Spoléhat tak bude znovu na veterána Pavla Zavadila, který (nejen) proti Sigmě nepostrádá velkou motivaci. V posledním zápase na Andově stadionu se dostal do několika strkanic. V Opavě pak měl slovní konflikt s tehdejším trenérem Sigmy Václavem Jílkem.

„Je to mozek mužstva a vůdčí osobnost. Já ho znám dobře i osobně, v Ostravě jsem s ním hrával. Je to typ, který nerad prohrává, občas je to i bouřlivák. Ale takové typy já osobně mám rád,“ přiznal Jílkův nástupce Látal.

„Jsou tam ale i další hráči. Nepříjemný je útočník Dedič, který je hodně vysoký. Musíme se připravit komplexně,“ připomněl.

Do branky Látal dost možná pošle jedničku posledních let Miloše Buchtu, který už je fit po zranění.

„Zatím to nechci říkat,“ uvedl Látal. Spokojený může být i s tím, že už má k dispozici řadu dřívějších marodů jako Zahradníčka, Kerbra či Vepřeka.

Stejně jako novou španělskou akvizici Pabla Gonzáleze, který přišel z Dukly.

„V nominaci bude, jestli i nastoupí, to se teprve rozhodneme. Je to univerzální hráč. Typický Španěl. Vynikající do kombinace, neztratí míč, umí dostat i do zakončení a výborně kope standardky. Budeme ho využívat někde ve středové linii. Hlavně v domácích zápasech nám může hodně pomoct,“ myslí si Látal.

Španěl Pablo González se stal novou posilou Sigmy.
Nový Sigmák González: Musel jsem si zvyknout, že večeře je už v sedm hodin