S Nešporovým odchodem se tak trochu počítalo. Olomouc v létě na ofenzivní posty získala Antonína Růska a Davida Vaněčka, čímž konkurence výrazně vzrostla. K dispozici totiž vedle Chytila je další mladík z vlastní líhně Pavel Zifčák, na křídla pak třeba Matoušek, Hála či Zahradníček.

"Martin je členem kádru, v pozici čtvrtého útočníka. Komunikujeme s ním, pracuje a uvidíme, jestli bude mít kvalitu, aby přeskočil hráče, kteří jsou před ním. Pokud by přišla nějaká možnost odchodu, tak bychom mu asi nebránili, ale není odložený, že bychom s ním vůbec nepočítali," řekl trenér Václav Jílek po utkání ve Zlíně před deseti dny.

Olomoucký odchovanec David Zima přestoupil z pražské Slavie do FC Turín
Vypůjčený oblek, kopačky z obchodu i kápo Belotti. Jak David Zima poznává Turín?

Na jeho slova nakonec došlo. O Nešpora se zajímala jeden čas druholigová Opava, ale k dohodě nedošlo. Nakonec je to Jablonec. „Martin v Sigmě odvedl kus práce. Vždy pro tým dělal maximum a my mu za to děkujeme,“ vyjádřil se k odchodu Martina Nešpora sportovní manažer Ladislav Minář pro klubový web.

Nešpor hrál v Olomouci od léta 2018. Zažil postup v Evropské lize přes Kairat Almaty, kterému vstřelil na jeho půdě důležitý gól, i zápasy se Sevillou. Trápila ho ale také zranění. Dlouhý čas byl mimo kvůli nečitelnému zánětu na stydké kosti. Za Sigmu odehrál v lize 63 zápasů a vstřelil 14 branek.