Zatím se mu však nevede tak, jak by si on i fanoušci Letenských přáli. Hned v úvodu angažmá je Jílek pod tlakem. S Trabzonsporem vypadl z Evropské ligy.

V domácí soutěži má po sedmi kolech tři výhry i stejný počet porážek. Dohromady deset bodů. Stejně jako Sigma, která navíc měla podstatně náročnější program.

„Problémy ale mají hlavně venku, doma hrají dobře,“ upozorňuje Jílkův nástupce na lavičce Sigmy Radoslav Látal.

I proto jedou na Letnou s vírou v úspěch, ale zároveň s respektem.

„Pořád je to Sparta. Naposledy v Liberci jim chyběli někteří hráči, kteří už podle mě proti nám budou hrát,“ dodal Látal.

Narážel zejména na Guélora Kangu. S nadsázkou řečeno právě s produktivitou kontroverzního gabonského záložníka Sparta v této sezoně stojí a padá. Ze sedmi zápasů odehrál pět a dal v nich čtyři góly a na další dva nahrál.

„Dopředu je nadstandardní. Má skvělou střelu. Zároveň ale taky víme, že zpátečka mu moc nechutná. Uvidíme, jestli bude hrát a budeme toho moct zkusit využít,“ řekl Hála.

„Do jejich sestavy je docela těžké se trefit, protože taky mají spoustu zraněných hráčů, kteří se postupně uzdravují,“ pousmál se Látal, který řešil ale v posledních týdnech podobné potíže.

„Už je to ale lepší. Výběr se nám zvětšil. Zahradníček už odehrál zápas v poháru. Texl, Kerbr i Greššák jsou už v tréninkovém procesu, i když nevíme, jestli budou už i na zápas,“ řekl Látal.

Samostatnou kapitolou je pak záložník Jakub Plšek, který má na stole zajímavou nabídku z maďarského celku Puskás Akademia. „To nebudu komentovat. Musíme si počkat,“ prohlásil Látal.