A tak Hanáci v tabulce pozvolna klesají. Do zápasu ve Zlíně půjdou z desáté pozice, tedy poslední, která po základní části neznamená sestupovou skupinu. ¨

Hanáci po polovině základní třicetikolové části určitě mysleli výš. A taky výše být mohli. Nejméně pět zápasů, tedy plnou třetinu měli Olomoučtí rozehranou na lepší výsledek.

„V nadějně rozehraných utkáních jsme přišli minimálně o pět nebo šest bodů, to nás hodně mrzí. Víme, že tam máme rezervy. Že v závěru přijdete o vítězství, to se může stát, ale jednou nebo dvakrát, ne několikrát po sobě,“ říká trenér Radoslav Látal.

Poslední duel s Mladou Boleslaví byl svého druhu unikátem. Sigma zvýšila na 2:0 a zdálo se, že tentokrát žádné komplikace nepřijdou. Místo toho bylo za dvě minuty srovnáno.

„Chybí nám charakter. Hráč, který by to na hřišti dal do kupy,“ láteřil Látal. „Musíme na tom zapracovat," říká před duelem ve Zlíně.

Ten pod jeho vedením Sigma v létě porazila 1:0 díky brance útočníka Martina Nešpora, ten je však momentálně zraněný, takže na zlínské Letné se určitě neobjeví.

Milan Kerbr
Kerbr se už dostává do otáček: Nebyla to pr..., ale diváci nás nakopli

Ševci s plzeňským bodem a bez Jiráčka

Zlínu budou chybět rovnou dvě důležité postavy, obě pro karetní trest. Záložník Petr Jiráček kvůli čtyřem žlutým, obránce Josef Hnaníček kvůli červené kartě z posledního zápasu proti Plzni, kterou Ševci obrali o dva body po remíze 1:1.

Zařídil ji gólem útočník Tomáš Wágner, který protrhl střeleckou mizérii Zlína po 484 minutách.

„S Plzní předvedl Zlín velice kvalitní výkon . Byl na něm vidět podpis nového trenéra. V minulé sezoně se naši kluci se Zlínem pod vedením trenéra Kameníka střetli v play off. Jeho styl hry tedy znají, což by mohla být naše malá výhoda,“ doufá kouč Hanáků Látal.

Na ligové vítězství ale Ševci čekají už od poloviny srpna. V tabulce jim patří 13. příčka a na Olomouc ztrácejí sedm bodů.

„Chtěli bychom zápas zvládnout a získat body, které do tabulky nutně potřebujeme. Rádi bychom měli větší klid na práci během reprezentační přestávky,“ říká trenér Jan Kameník, který na začátku října vystřídal ve funkci Josefa Csaplára.

„Čeká nás velmi nepříjemný soupeř, který dokázal dostat do své hry rychlý přechod do útoku, umí překonat presink soupeře a jít do zakončení. Sigma remizovala na Spartě, v Jablonci nebo na Baníku, vozí body i z venku,“ doplnil Kameník.

„Nejsme v situaci, kdy bychom mohli jakéhokoliv soupeře podcenit nebo si zahrávat s tím, že k duelu s Olomoucí přistoupíme jinak než k utkání s Plzní,“ prohlásil mladý kouč, který dokázal najít na Hanáky recept v závěru minulé sezony.

V play-off o Evropskou ligu se radoval Zlín po výhře 1:0 na Letné a postupové porážce 2:3 na Andrově stadionu.

Zápas ve Zlíně odstartuje v sobotu ve 14.30.

Trenér Sigmy Radoslav Látal
Řešte to, co bolí český fotbal. Látal spílal po Boleslavi sudím