Svěřenci kouče Jílka si před týdnem poradili v domácím prostředí s Duklou a konečně ukončili dlouhou šestizápasovou šňůru porážek. Ve středu pak vysoko 7:0 porazili v poháru Třinec.

„Herní kvalitu jednoznačně máme, o tom není třeba pochybovat. Důležité je, že musíme entuziasmus přenést do zápasů, což se nám ne vždy dařilo. Jiná cesta ale není. Byť jsme vyhráli, pořád nejsme v jednoduché situaci. Věřím ale, že budeme schopní ukázat i v Liberci, že se zvedáme,“ řekl trenér Václav Jílek.

Stejně přemýšlí i Jakub Plšek, který se dvakrát střelecky prosadil proti Třinci a snad se pomalu dostává do pohody, kterou měl v minulých sezónách, kdy dával gól za gólem.

„Pohoda vypadá jinak, ale myslím, že nám ten výsledek pomůže. Dvě výhry za sebou jsme potřebovali,“ doplnil Plšek.

V Liberci ovšem Sigmu nečeká nic snadného. Z posledních sedmi měření sil s ním vyhrála jen jednou. V minulé sezóně ho porazila 2:1 na domácí půdě. Pod Ještědem Hanáci zvítězili naposledy v roce 2009. I když je Slovan v tabulce až desátý, kouč Jílek k němu chová respekt.

Trenér Václav Jílek
Sigma má v poháru Třinec. Důležitý zápas, ví Jílek

„Čeká nás těžké utkání. Pro mě osobně je Liberec, co se týče herní stránky, jeden z nejlepších týmů v lize. Druhá věc je, že úplně nemá výsledky. Podobně jako my doplácí ve finální fázi na efektivitu. Na druhou stranu jsou v domácím prostředí velmi silní,“ myslí si. „Umocněno to bude tím, že poslední zápasy se jim moc nepovedly a budou chtít odčinit nezdary,“ dodal.

Trenér Liberce Zsolt Hornyák přesně s takovou motivací svých svěřenců kalkuluje také. „Doma jsme zatím vyhráli jen jednou a už moc chceme naše věrné diváky potěšit, protože si to zaslouží. Rádi bychom si proti Olomouci zase připomněli, jak chutná vítězství, abychom se mohli společně radovat,“ řekl.

Proti Sigmě se bude muset obejít bez slovinského stopera Vukliševiče, který za vyloučení při porážce na Spartě vyfasoval trest na 3 zápasy. Jednozápasový distanc za 4 žluté karty nepustí do hry Romana Potočného.

Hanákům zase pročísla řady zranění a nemoci. Problémy měli Kotouč, Štěrba, Zahradníček, Nešpor, Pilař i Hála. „Nálada je veselejší z výsledkového pohledu, ale bohužel ne ze zdravotního pohledu. Není to ideální,“ připustil Jílek. Na bodových ambicích Sigmy to ale nemění nic.

Utkání na stadionu U Nisy startuje v sobotu v 19 hodin.

trenér Sigmy Václav Jílek
Jílek: Věřím, že teď se to už otočí a budeme stoupat