Do problémů se Hanáci dostali vlažným startem sami a neuvěřitelně rychle. Za necelých 11 minut prohrávali o dva góly. Stačily dvě nepokryté standardky. Nejdřív se prosadil po hlavičce Havla a dvojnásobné dorážce trestuhodně volný Valenta. Ve zmiňované 11. minutě pak Havel zacílil hlavou mezi Látalem a Zmrzlým rovnou k tyči.

Takový první zápas v olomouckém dresu v lize si asi gólman Matúš Macík nepředstavoval. Poprvé v základu hrál za Sigmu v lize také Patrik Slaměna. Ten nakonec vydržel ve hře jen do poločasu, pak jej trenér Látala vystřídal.

Hanáci totiž byli prakticky neškodní. Naopak mohli být rádi, že se netrefil z trestného kopu ještě jednou Čolič.

Až po přestávce, kdy kromě Slaměny skončil také Zmrzlý a na hřiště přišli Zifčák se Šípem, se Sigma zvedla. První šanci měl teenager Šíp, když Houska ukradl Budějovicím rozehrávku a kolmicí vyslal mladíka na zteč. Ten ale tváří v tvář gólmanu Vorlovi pohořel.

V 63. minutě už ale kontaktní branka přišla. Centr Látala srazil rukou Javorek, sudí Franěk po poradě s videem ukázal na penaltu, kterou proměnil Pablo tak, že budějovického gólmana poslal na druhou stranu.

Rázem měli Hanáci navrch. Krásně střílel po dalším centru Látala z první Chytil, ale jeho ránu k tyči robinzonádou vytlačil Vorel.

Vyrovnání však přece jen přišlo. Po Houskově centru hlavičkoval Poulolo do břevna, ale střídající Daněk, který se vrátil do týmu po onemocnění koronavirem, zblízka doklepl.

Fortuna liga - Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc
Na začátku jsme byli jako na výletě, řekl Látal. Tým probudil bouřkou a výměnami

Fortuna liga - Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc
Dva góly za 10 minut nového brankáře Sigmy nezlomily. Měli jsme čas, věděl Macík

SK Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)

Branky: 2. Valenta, 11. Havel – 63. Pablo z pen., 79. Daněk. Rozhodčí: Franěk – Váňa, Vaňkát – Adámková (video). ŽK: Mészáros, Javorek, Mršič

Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Králik, Havel Novák – Javorek, Valenta (84. Havelka) – Mészáros (82. Diop), Vais, Mršič – Brandner. Trenér: David Horejš.

Olomouc: Macík – Látal, Poulolo, Beneš (71. Daněk), Sladký – Zmrzlý (46. Šíp), Breite – Pablo, Slaměna (46. Zifčák), Houska – Chytil (84. Štěrba). Trenér: Radoslav Látal.