„Výsledek nás mrzí, udělali jsme spoustu chyb, ale tento týden jsem na to nebral ohled. Pracujeme momentálně na kondici a ještě týden budeme. Šťávu a nasazení to mělo, hráče zatím poznávám. Taktické stránce se budeme věnovat později,“ řekl trenér Radoslav Látal.

Oproti pátečnímu duelu v Otrokovicích (vítězství 2:0) poslal trenér Látal na hřiště sestavu, která pravidelně nastupovala v minulé ligové sezoně. Jen místo Lukáše Kalvacha, který už je v Plzni, zaujal mladík Ondřej Zmrzlý.

Slovák Lukáš Greššák, který by měl Kalvacha nahradit, se na hřišti objevil v pátek a v sobotu individuálně trénoval.
Nehrál zatím ani Milan Kerbr, u nějž se dolaďují poslední formality.

„Prohlídka dopadla dobře. Jeho rekonvalescence ale byla delší, takže se pracuje na tom, aby byl připravený. My na něj netlačíme, nechceme jej strhat, že by musel jít hned do zápasu. Možná vyběhne už ve středu s Hradcem."

Ani v jednom zápase se neobjevil útočník Jakub Yunis, který řeší potenciální přestup.

„To je otázka na vedení. Momentálně se jedná, jestli v Sigmě zůstane, nebo ne,“ prozradil Látal.

FALTŮV GÓL NESTAČIL

Proti Vítkovicím Sigma vedla od 35. minuty. Kdy se pěkně trefil střelou po zemi k tyči Šimon Falta. Hosté však reagovali ještě do přestávky, kdy centr na hranici pokutového území přistál přímo na kopačce Martina Bzirského a ten překonal brankáře Buchtu.

Hned na začátku druhé půle pak o vítězství Vítkovic rozhodl Dominik Martišiak, který propálil Mandouse z dorážky.

Sigma sice měla ve druhém poločase i po prostřídání tlak. Velkou šanci po pěkné kombinaci s Houskou neproměnil Václav Pilař.

Stejnému hráči pak nebyl uznán vyrovnávací gól pro ofsajd, když dorážel po pěkné hlavičce Zifčáka.

Další přípravný zápas sehraje Olomouc opět ve Slatinicích ve středu proti Hradci Králové. Výkop je v 17 hodin.

SK Sigma Olomouc – MFK Vítkovice 1:2 (1:1)

Branky: 35. Falta – 44. Bzirský, 46. Martišiak.
Sestava Sigmy: Buchta (46. Mandous) - Sladký (57. Látal), Beneš (72. Zima), Jemelka (57. Štěrba), Vepřek (57. Sláma) - Zahradníček (57. Pilař), Houska (65. Dvořák), Zmrzlý (57. Zlatohlávek), Falta (72. Buchvaldek) - Plšek (57. Chytil) - Nešpor (57. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.