Trenér Jílek bere na herní kemp 22 hráčů do pole a tři brankáře. V týmu tak nechybí ani mladíci jako Jiří Sláma, Mojmír Chytil nebo Radek Látal. Ten dokonce přípravu začínal v juniorském týmu, ale nakonec se propracoval až na závěrečné soustředění áčka.

„Řekl si o to, abychom mu tu příležitost dali,“ uvedl Jílek.

Důležité bude soustředění pro Martina Sladkého, Pavla Dvořáka, Juraje Chvátala a Václava Pilaře, kteří v domácích podmínkách prakticky nehráli.

„Počítáme ale s nimi,“ ujistil Jílek po poslední přípravě s Jihlavou. Sladký, Dvořák a Chvátal zápasy vynechávali kvůli drobným zraněním. Pilař kvůli nepřátelství s umělou trávou.

V Turecku se Sigma utká nejprve v neděli s polským Zaglebie Lubin a hned o den později s dánským klubem Hobro.

Generálkou na ligu bude v pátek 1. února utkání s japonským Shonan Bellmare.

„Chtěli jsme soupeře z nejvyšších soutěží, což se splnilo,“ pochvaloval si kouč.

„Rozložíme to tak, že v prvním zápase budeme asi kalkulovat víc s tou první sestavou, pak dostanou příležitost další hráči,“ dodal Jílek, kterému jen dělá trochu starostí počasí.

„Doufám, že tam nebudeme týden v bazénu. Z toho, co jsem se díval, tak tam má pořád pršet. To by byla určitě trochu komplikace,“ řekl.

PROGRAM SIGMY V TURECKU

neděle 27. ledna:
Sigma – Zaglebie Lubin (Pol.)
pondělí 28. ledna:
Sigma – Hobro IK (Dán.)
pátek 1. února:
Sigma – Shonan Belmare (Jap.)
Pozn.: časy zápasů budou upřesněny

KÁDR PRO SOUSTŘEDĚNÍ

Brankáři:
Miloš Buchta, Michal Reichl, Aleš Mandous.
Obránci:
Martin Sladký, Radek Látal, Juraj Chvátal, Vít Beneš, Václav Jemelka, Jan Kotouč, Roman Polom, Jan Štěrba, Michal Vepřek, Jiří Sláma.
Záložníci:
David Houska, Jakub Plšek, Lukáš Kalvach, Jiří Texl, Mojmír Chytil, Václav Pilař, Milan Lalkovič, Tomáš Zahradníček, Šimon Falta.
Útočníci:
Martin Nešpor, Pavel Dvořák, Jakub Yunis.