Přestože rodák z Vladislavi na Třebíčsku prošel v Sigmě mládežnickými kategoriemi a přes béčko se propracoval až do prvoligového kádru, jako "Olomoučák" se rozhodně necítí.

„Město se mi moc líbilo, ale lidé, kteří v klubu působí, na mně nezanechali dobrý dojem. Kvůli tomu nemám žádnou touho se k tehdejšímu angažmá vracet nebo na něj vzpomínat,“ prozrazuje střední záložník.

Mezi dotyčné řadí Texl i současného olomouckého kouče Václava Jílka, který jej tehdy v Sigmě vedl.

„Moc mu vděčím, že mě vytáhl do ligy. Na jeho tréninky a přípravy dodnes se spoluhráči vzpomínáme, je opravdu fotbalový odborník. Ale bohužel jsme si lidsky nesedli. Mám složitější povahu, nebojím se říct svůj názor a ne každému je to příjemné. Měli jsme spolu i nějaké rozepře týkající se taktiky,“ vzpomíná Texl, který má do sobotního zápasu o motivaci postaráno.

O tom, že Zbrojovku nečeká nic lehkého svědčí i výsledek prvního ligového utkání Sigmy, která zvítězila 3:0 v Ostravě.

„Musíme se soustředit hlavně na svoji hru. Náš výkon v utkání proti Slovácku nebyl vůbec špatný, můžeme na to navázat. Jejich zápas proti Baníku jsme si rozebrali, víme o jejich slabinách, takže bude jen na nás, jak s tím naložíme,“ praví bývalý hráč Olomouce, Vítkovic či Opavy.

Den před utkáním představila Zbrojovka další novou posilu. Záložní řadu rozšířil jedenadvacetiletý Filip Souček, jenž přišel na roční hostování z pražské Sparty.

„Chtěl bych se co nejdříve sžít s týmem a poznat kluky, abychom předváděli dobré týmové výkony a získávali body. Cíle mám tedy ty nejvyšší, musíme být nastavení tak, že půjdeme každý zápas vyhrát,“ sděluje Souček pro klubový web.

Ten v brněnské kabině narazil i na známé tváře.

„V Opavě jsem hrál s Jirkou Texlem a Matesem Hrabinou, z reprezentace pak znám Pachliho a Ševu (Ondřej Pachlopník a Michal Ševčík – pozn. red.). Dopředu jsem si o Zbrojovce zjišťoval informace, ale přímo od těchhle kluků z kabiny ne,“ vysvětluje čerstvá posila.

A jak přijal Texl dalšího konkurenta ve středu zálohy?

„Lhal bych, kdybych řekl, že ho nevnímám jako nového konkurenta, ale jsme trošku odlišné typy. Já jsem spíš techničtější, Filip je větší vlk obranář, takového soubojového hráče jsme vyhlíželi. Mám radost, že k nám přišel, zažil jsem ho v Opavě, když začínal v áčku. Hodně jsme kamarádili a chodili spolu do sauny. Třeba budeme nastupovat spolu, a kdyby ne, tak ať hraje ten s lepší formou,“ přeje si Texl, který proti Slovácku odehrál celé utkání.