Nejprve domácí duel s Teplicemi, pak výjezd do Českých Budějovic v úterý a následně domácí derby mač s ostravským Baníkem. A to je pořád teprve týden. Následovat by s největší pravděpodobností mělo 28. dubna čtvrtfinále domácího poháru proti pražské Slavii, což je další ze „zápasů roku“. A vražednou sérii uzavřou Hanáci v Jablonci.

Výsledky mohou samozřejmě hrát zásadní roli také v tom, zda na lavičce zůstane i v příští sezoně trenér Radoslav Látal. Není tajemstvím, že mu po sezoně vyprší kontrakt, jestli ale dostane nový, to není jisté.

„Pan Látal má momentálně smlouvu do 30. června 2021. Do konce soutěže je ještě mnoho utkání. Soustředíme se na pohár i na ligu. Dělat závěry ohledně trenérů by bylo předčasné,“ sdělil Deníku sportovní ředitel Ladislav Minář v týdnu.

Deník Sport v pátek přišel s vytipovaným okruhem kandidátů, kteří by mohli Látala nahradit. Má jít o Davida Holoubka, Václava Jílka, současného kouče Prostějova Pavla Šustra a také klubovou ikonu Pavla Hapala.

O něm se ale mimochodem šušká v kuloárech také v souvislosti s jinou funkcí ve vedení klubu. To souvisí s možným příchodem skupiny olomouckých podnikatelů a bývalých hráčů, která by Sigmě zajistila sponzorské peníze.

Rozhodovat by měl výbor spolku, což je majoritní akcionář prvoligového klubu nejpozději do konce sezony. Vyjádřit by se měl i k případnému prodeji akcií Josefu Lébrovi. V tomto případě se očekává takřka jistě zamítavé stanovisko.

Teplice přiveze legenda Kučera

Do příštích jistě zajímavých a možná bouřlivých týdnů chce Sigma odstartovat proti Teplicím pokud možno vítězně. Chybět jí ovšem z různých důvodů budou Yunis, Greššák, Nešpor, Vepřek, Hála, Zahradníček či Daněk. S otazníkem je start Hubníka, který má naražená žebra.

Teplice pod vedením další olomoucké legendy Radima Kučery bojují o záchranu a potřebovaly by zabrat. „V Olomouci znám hodně hráčů a musím říct, že mají velice dobrou defenzivu v čele s Hubníkem a Benešem. Na ni navazují i v rychlé přechodové fázi, tahle jejich přímočarost je dost nebezpečná. Pokud chceme uspět, musíme si to pohlídat,“ říká Kučera.

„Teplice jsou pod tlakem a to já považuji za naši výhodu,“ konstatoval naopak domácí kouč Látal. „Musíme však být maximálně obezřetní, Teplice jsou silné směrem dopředu. Mají kvalitní provedení standardních situací,“ doplnil.

Zato s obranou jsou zatím svěřenci někdejšího vynikajícího stopera Kučery na štíru. Obrana Sklářů je nejhorší v celé lize. „Proto se propadají tabulkou,“ má jasno Látal, který věří, že týmu pomůže poslední výhra v Příbrami. „Dlouhodobě se nám tam nedařilo. Věřím, že to pro nás bude psychická vzpruha a posune nás to dál,“ dodal Látal.

Mimořádné utkání čeká jeho asistenta Jiřího Nečka, který právě dnes slaví šedesátiny. Dostane vítězný dárek?

SK SIGMA OLOMOUC - FK TEPLICE

Výkop: sobota 17. dubna, 16:00.

Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Poživil – Lerch (video).

Bilance: 46 17-17-12 61:48.

Poslední zápas: 1:1.

Předpokládané sestavy

Sigma: Mandous – Látal, Poulolo, Beneš, Zmrzlý – Sladký – Pablo, Breite, Houska, Mihalík – Chytil.

Teplice: Čtvrtečka – Hyčka, Gabriel, Knapík, Droehnle – Kodad, Jukl, Trubač, Moulis – Žitný – Vukadinovič.