V Olomouci zvládla zápas mezi Sigmou a Mladou Boleslaví solidně, byť zcela bez chyb se její výkon také neobešel.

„My rozhodčí nikdy nevíme, jestli to není naše poslední utkání, takže jsem se hlavně snažila si to užít. A jsem šťastná, že to mám za sebou,“ prohlásila Adámková, když po duelu přišla mezi novináře.

V ženském fotbalu patří Adámková mezi absolutní špičku. Rozhodovala třeba poslední finále Ligy mistryň mezi Wolfsburgem a Lyonem.

„Porovnávat mužský a ženský fotbal nejde. Finále Ligy mistryň je nejvíc co můžete jako žena na UEFĚ dosáhnout. I z hlediska tlaku to byl top zápas. Liga je ale zase nejvíc v mužích,“ řekla.

Hrůzné sny o klucích z okresu

I proto před zápasem prý byla nervózní.

„Usínalo se mi dobře, ale horší byla ta samotná noc. Měla jsem nějaké špatné sny, ale před velkými zápasy to tak někdy mívám,“ usmála se a dokonce prozradila i to, co se jí zdálo.

„Neměla jsem tady svoje asistenty, ale přijeli nějací kluci z okresu. Hrozný to bylo. Probudila jsem se ale ještě předtím, než to došlo k utkání.“

Před duelem dostala Adámková kytici od domácího kapitána Miloše Buchty.

„Čekala jsem, že něco takového proběhne. Přece jenom je to událost po tolika letech. Popřál mi jen hodně štěstí a ať se mi premiéra vydaří,“ řekl Adámková.

A nakonec mohla být spokojená.

„Měl jsem možnost vybrat si asistenty, takže jsem věděla, že se mi s nimi bude dobře spolupracovat. Neříkám, že se nám utkání zvlášť vydařilo, ale myslím, že jsme odvedli dobrý výkon,“ říkala.

Nejen diváci si to ale hlavně v prvním poločase nemysleli. Adámková až příliš často a úzkostlivě přerušovala hru.

"Pan Nešpor patřil mezi ty ukecanější"

Nepomohli jí moc ani hráči, kteří velmi ochotně po soubojích padali a nasazovali trpící grimasy.

„To je vždycky, po každém zákroku se někdo zlobí, že o faul nešlo. Emoce chápu, ale nepřesáhlo to meze,“ pousmála se rozhodčí, která rozdala pět žlutých karet.

Na menší konflikt to vypadalo v případě domácího útočníka Nešpora.

„Pan Nešpor patřil mezi ty ukecanější, ale kartu dostal za faul, neřekl nic sprostého,“ uvedla Adámková.

Stížnosti domácích fanoušků utichly, když Adámková odpískala pro Sigmu penaltu za stažení Dvořáka.

„Byl jsem si jistá, jenom jsem čekala, jestli to Nešpor nezakončí do brány. To byla asi nejsložitější situace,“ glosovala sudí.

Ještě jednu penaltu ale mohla klidně odpískat na druhé straně, když Štěrba přišlápl ve vápně nohu Hubínkovi.

Neudělala to a ve druhém poločase ještě neuznala Mladé Boleslavi branku Chaluše.

V tom však byla nevinně. Ofsajd nesprávně signalizoval její asistent Antoníček.

Zřejmě i proto, že hosté nakonec vyhráli jasně 4:0 ale nikdo stížnosti neřešil a Adámková může na premiéru vzpomínat v dobrém.

„Když jsem začínala, naprosto jsem netušila jsem, kam až bych to mohla dotáhnout. Že budu druhá žena v první lize po Dáši Damkové, tak to by mě nenapadlo,“ pověděla.

Jako hráčka byla "hrozně drzá"

A jak se vlastně čtyřicetiletá sudí ke své profesi dostala? Světe, div se, rozhodčí být nikdy nechtěla.

„Dlouho jsem fotbal hrála a na rozhodčí jsem byla hrozně drzá. Nikdy by mě nenapadlo, že jí jednou taky stanu,“ zavzpomínala si.

„Pak jsem ale dostala nabídku a kolegové mi hned říkali, že většinou právě ti hráči a hráčky, kteří to takhle mají, jsou po přechodu na druhou stranu dobří. Zkusila jsem to a dopadlo to takhle,“ uzavřela s úsměvem.

Řekli o sudí Adámkové
„Byl tam prostě rozhodčí, tak jsem to bral.“
útočník Martin Nešpor (Olomouc)

„Vyhráli jsme 4:0, tak to bylo skvělé. Ale ne, nebylo to nic zvláštního.“
záložník Ladislav Takács (Ml. Boleslav)

„Někdo je (ženy) posílá do kuchyně, ale z mého pohledu to zvládla dobře. Musí splnit stejný kritéria bez ohledu na to, jestli je to muž nebo žena. Pokud je splní, tak ať píská.“
trenér Sigmy Václav Jílek

„Chybu neudělala a neuznaný gól nejde na její vrub. Myslím, že to odřídila velmi dobře. Pro mě to nebyla žádná změna. Jsem galantní i k rozhodčím mužům.“
trenér Boleslavi Jozef Weber

„Známe ji i ze druhé ligy. Podle mě to zvládla dobře. Nemluvili jsme sprostě, jsme gentlemani. Ona je hodně komunikativní, tak umí i zařvat.“
záložník Jakub Plšek (Olomouc)