Podstoupil zákrok v Německu a měl by se později připojit k béčku,“ říkal na začátku ledna před startem přípravy na adresu dvaadvacetiletého hráče trenér Václav Jílek. Jenže se tak nestane.

Po svém příchodu se Golenkov ukázal na chvíli v přátelském utkání za áčko Hanáků ve Slatinicích, ale příliš nepřesvědčil.“ řekl pro klubový web sportovní manažer klubu Ladislav Minář.

Nyní se měl zotavit, ale zpět k olomouckému áčku ani béčku se nepřipojí. „Při aktuální situaci je pro Rusy obecně složitější sehnat víza do Česka a je pravdou, že ani jeho aklimatizace neprobíhala bezproblémově. Nebyl ochotný se přizpůsobit českému prostředí. I vinou zranění nebyl pozitivně mentálně nastavený,“ pokračoval Minář.

Fotbalisté Sigmy Olomouc vypadli z poháru se Slováckem.
Jílek: Chybí nám sebevědomí! Hráli jsme pomalu, bez pohybu i kvality

Podle něj hráč opakovaně vyjádřil přání vrátit se domů. A o odchovance Samary projevil zájem Rostov. „Pro všechny strany šlo o vítanou variantu,“ uznal Minář.

Tento projekt tak pro klub z Hané nebyl po sportovní stránce příliš úspěšný, protože Golenkov neodehrál ani jeden soutěžní zápas v jejím dresu.

„Ale přicházel jako volný hráč a nyní se podařilo zrealizovat jeho přestup, takže nejde pro Olomouc o negativní zkušenost,“ objasnil Ladislav Minář.

Sigma tak na tyto možnosti příchodu nových hráčů nezanevřela. „Nelitujeme toho a do budoucna podobou cestu využití talentovaných ruských hráčů z tamních akademií velkých klubů nevylučujeme. V minulosti se totiž v Česku osvědčila a jde vždy o jiný příběh se spoustou proměnných,“ uzavřel Minář pro web Sigmy.

Béčko Sigmy.
Béčku Sigmy nestačil v Prostějově ani dvoubrankový náskok. Padlo v závěru