Takové jsou kulisy pro zápas 8. kola FORTUNA:LIGY, v němž Olomouc bude chtít konečně vystoupat do klidnějších pater tabulky a Příbram zase zastavit pozvolný pád. Sigmě patří zatím patnáctá příčka, Příbram je po sedmi kolech desátá.

„Rádi bychom se vrátili ke způsobu hry, jaký jsme používali v Evropě. Doba, kdy jsme tříštili síly, je pryč, teď máme plnou koncentraci na ligu,“ říká před utkáním trenér Hanáků Václav Jílek.

Ten byl v první polovině reprezentační přestávky s národním týmem do 21 let. Po návratu pak ve svém realizačním týmu přivítal nového asistenta Jiřího Saňáka.

„Kluci pracovali velmi tvrdě, i když jsem tady týden nebyl. Režim dodrželi a z toho týdenního bloku, kdy už jsem tady byl, mám velmi dobrý pocit,“ řekl Jílek.

„Z týmu cítím velké odhodlání, abychom to už v Příbrami prolomili a konečně potřebné body získali,“ doplnil.

Snadné to ale mít jeho tým nebude.

Sigmě se v Příbrami dlouhodobě nedaří. V posledních 4 utkáních tam dostala deset gólů. A poslední vzájemný zápas u Litavky skončil před dvěma lety na podzim jasným vítězstvím domácích 3:0. Na druhou stranu týmy už jsou dnes hodně odlišné.

„Nemyslím si, že by to v Příbrami bylo nějak specifické. Lehké to nemáme nikde. Navíc se nechceme se soustředit na soupeře, ale na svoje věci. Protože v těch zápasech, které jsme ztratili, to bylo víc o nás, než o soupeři,“ uvedl Jílek.

„Jedeme k soupeři, který hlavně zpočátku soutěže produkoval velmi dobrý fotbal. Do ročníku vstoupili fotbalisté z Příbrami dobře a získávali body. Poslední dvě utkání ale nezvládli,“ uvědomuje si Jílek.

Příbramským se pod vedením kouče Josefa Csaplára vstup do soutěže skutečně povedl. Za pět kol prohrálo mužstvo jen v Ostravě, o body okradlo Spartu a čtyři góly nastřílelo Bohemians i Dukle.

Zářil především Jan Matoušek, mladík, za nějž Slavia vysázela astronomických 40 milionů korun. Ačkoliv měl v Příbrami minimálně do zimy hostovat, stáhli si ho sešívaní nakonec do Edenu už nyní.

„Uvidíme, co to s námi udělá, musíme se s tím vyrovnat,“ poznamenal Csaplár, jehož mužstvo doznalo přes reprezentační pauzu slušné řádky změn.

Výměnou za Matouška dorazil ze Slavie turkmenský reprezentant Ruslan Mingazov, z Liberce přišel další ofenzivní hráč Radek Voltr a z Dukly zase defenzivní Mario Holek. Kádr rozšířili ještě záložník Dominik Duda ze Slovanu Bratislava a Petr Pejša z třetiligového Loko Vltavín.

„Před pauzou jsme dostávali laciné až dětské góly, což ovlivnilo naše výkony. Teď skončila první etapa, takže jsme si vyhodnotili prvních sedm kol a reagovali na to na konci přestupního období několika příchody,“ dodal příbramského klubu Csaplár.

Zápas Příbram vs. Sigma Olomouc má výkop v sobotu v 17 hodin.