Pro Hanáky končí dvěma duely s Trnavou kondiční část přípravy.

„Na výsledky teď tolik nehledíme,“ poznamenal i trenér Radoslav Látal po středečním dvojzápase s Jihlavou (3:1) a Prostějovem (0:2).

Herní formu bude Sigma pilovat až na soustředění v Turecku, kam odlétá ve středu.

Do prvního duelu vyběhla Sigma s papírově silnější sestavou a se všemi oporami. Na letos v zimě často diskutované pozici hrotového útočníka začal mladík Mojmír Chytil, do druhé půle jej vystřídal Jakub Yunis.

Neprosadil ale ani jeden z nich, byť Sigma měla vcelku trvalou převahu. Vítězství Trnavy se začalo rodit v 15. minutě. Brankář Mandous vyrazil ránu Vukojeviče jen k nohám Sobczyka a ten otevřel skóre.

Druhou branku vstřelil v 77. minutě po rohu Gamboš. Sigma byla gólu nejblíž po střele Hály, která skončila na tyči.

Proti stejnému soupeři nastoupila Sigma s mladší sestavou a také Trnava nasadila hráče ze širšího kádru. Olomoučtí měli navrch a tentokrát to dokázali vyjádřit i gólově.

Už v 5. minutě otevřel skóre Tomáš Zlatohlávek, kterému připravil pozici dobře napadající Ekvádorec Arroyo.

Na 2:0 zvyšoval před poločasem Jáchym Šíp po otočce okolo obránce.

Třetí gól vstřelil po přihrávce Texla další talentovaný mladíček Kryštof Daněk. Konečné skóre stanovil Luis Arroyo, kterému vrátil přihrávku na první gól Zlatohlávek.

FC Spartak Trnava - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 15. Sobczyk, 77. Gamboš.
Sigma: Mandous (59. Reichl) - Sladký (46. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála, Houska (82. Greššák), Greššák (76. Adamec), Falta, González (76. Hapal) - Chytil (46. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.

FC Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Branky: 5. Zlatohlávek, 41. Šíp, 66. Daněk, 79. Arroyo
Sigma: Reichl (31. Buchta) - Látal, Zima, Štěrba (46. Kotouč), Kerbr (66. Galus) - Zmrzlý - Texl, Adamec (46. Daněk), Zlatohlávek, Šíp (71. Hausknecht) – Arroyo. Trenér: Radoslav Látal