V úterý sice Komise rozhodčích konstatovala, že Faltovo vyloučení za údajnou surovou hru bylo neoprávněné a olomoucký záložník měl dostat pouze žlutou kartu. Disciplinárka jej však ve čtvrtek přesto potrestala. Důvod?

„Musíme vycházet ze zápisu o utkání a ze zprávy delegáta FAČR. Disciplinárka nemůže být dalším rozhodčím. Pokud rozhodčí, a to navíc na základě videa, vyhodnotil situaci na vyloučení, respektujeme to,“ řekl předseda komise Richard Baček.

Sigma však nesouhlasí a okamžitě se odvolala. Jednak nesouhlasí s výkladem, že by disciplinární komise mohla verdikt zrušit trest pro chybně vyloučeného hráče pouze v případě jeho špatné identifikace a záměny s jiným hráčem.

Navíc i ve zmiňované zprávě delegáta se podle Hanáků píše o tom, že po shlédnutí všech dostupných záměrů změnil na původní rozhodnutí názor.

„Už nejde jen o případ Olomouc a Falta, ale o celý fotbal. Celá republika vidí, že tohle vyloučení nastalo po chybě. Je tady možnost ho napravit, ale my jako fotbal se tomu nelogicky bráníme,“ míní sekretář Sigmy Adam Košař.

Termín pro rozhodnutí Odvolací komise je šibeniční. Duel Olomouce se Spartou se hraje už v sobotu od 19 hodin. Podle Hanáků je ale stále dost času, aby spravedlnosti bylo učiněno za dost.

Jinak by nastala situace, kterou hořce, ale přesně popsal ve čtvrtek trenér Sigmy Václav Jílek.

„Šimon Falta asi bude první fotbalista v historii, který dostal trest za žlutou kartu.“