Ve středu se ještě fotbalisté potkají na náměstí, kde budou v rámci charitativní akce ve stánku Dobrého místa pro život prodávat punč, pak nastoupí krátkou dovolenou a 3. ledna už se zase sejdou k prvnímu tréninku zimní přípravy.

I ta poběží ve zrychleném módu. Hanáci si střihnou pět zápasů proti slovenským soupeřům, další tři na herním kempu v Turecku a už 9. února začíná jarní část ligy.

„Hráči mají méně volna, takže nedostanou sporttestery. Příprava bude jiná. Nebude tolik důraz na nabírání kondice, jako když měli hráči volno pět týdnů,“ připustil i trenér Jílek.

„I když oni stejně jen neleželi a nervali se cukrovím,“ pousmál se.

Díky vítězství nad Slováckem a remíze s Baníkem budou olomoucké svátky přece jen o fous lepší, než hrozilo ještě před dvěma týdny. I když ani 19 bodů z 19 zápasů není na výskání.

„Furt jsme v pozici, kdy musíme zabrat, ale neprohráli jsme teď dva zápasy, Bude se líp dovolenkovat a Vánoce budou trošku lepší,“ připouští zkušený gólman Buchta.

„Vypnul bych teď úplně fotbal z hlavy. Užijeme si rodiny, svátky a třetího ledna se znovu uvidíme,“ poradil mladším spoluhráčům.

„Musíme pořádně máknout od začátku. Věřím, že bychom mohli zopakovat jabloneckou jízdu z minulého roku,“ nevzdává se ještě ambicí na slušné umístění.

Uvidíme v únoru, jak reálné jeho myšlenky jsou.

Program přípravy

3. ledna: zahájení přípravy,
12. ledna: Trenčín – Olomouc (Trenčín, 12:00 a 14:00),
16. ledna: Slovan Bratislava – Olomouc (11:00),
19. ledna: Olomouc – Ružomberok (13:30),
23. ledna: Olomouc – Jihlava (13:00),
25. ledna – 3. února: soustředění v Turecku (3 zápasy).