Sigma dlouho věděla, že odejde forvard číslo jedna Mojmír Chytil. A tak se vedení zaměřilo na hledání náhrady. Bývalý sparťan Lukáš Juliš strávil jaro v druholigové španělské Ibize, kde ve třinácti duelech vstřelil jediný gól a jeho tým sestoupil.

Nyní se však osmadvacetiletý hráč vrací na Andrův stadion, kde prožil skvělý půlrok na jaře roku 2020. To v Olomouci hostoval ze Sparty a ve 14 zápasech vstřelil 10 gólů. Celkově má ligovou bilanci 104 utkání a 24 gólů.

Poslední domácí zápas letošní sezony zvládly Čechovice (v červeném) na výtečnou. Lutínu nasázely šest branek.
Volné přestupy v kraji využilo 43 hráčů. Litovel bez gólmana, kdo kam přestoupil

„Po odchodu Mojmíra Chytila byl příchod útočníka jasným úkolem pro letní přestupní období. Jsem rád, že se nám podařilo získat Lukáše, který už v minulosti v Olomouci ukázal své kvality. Pevně věříme, že na povedený půlrok naváže i tentokrát a společně budeme v příští sezóně úspěšní,“ řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Lukáš Juliš však není jedinou změnou v kádru. V nadcházející sezoně bude pokračovat v barvách Sigmy také záložník Jan Fortelný, který dorazil již v zimě na hostování ze Sparty, ale vinou zranění toho příliš neodehrál. Olomoucký klub se však s vedením Sparty dohodl na dalším hostování do konce sezony 2023/24.

Novou tváří na dnešním (pondělním) startu přípravy bude František Matys. Dvacetiletý obránce hrál naposledy v druholigovém Vyškově, kde hostoval od února 2020 a příchází na přestup ze Slavie.

Prozatím posledním novicem je nigerijský útočník Yunusa Muritala, který je v Sigmě na zkoušce. Naposledy hrál na Maltě za Hibernians a třiadvacetiletý hráč prošel také tureckým Göztepe a belgickým Westerloo.